[ad_1]

پیوند_انتخابی
[웨스트팜비치=AP/뉴시스]دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین آمریکا ، روز 20 ام (به وقت محلی) وارد فرودگاه بین المللی پالم بیچ در وست پالم بیچ ، فلوریدا شد و هواپیمای Air Force One را تکان داد. 2021.01.21.

[서울=뉴시스] خبرنگار جوان: روزنامه نیویورک تایمز (NYT) در 22 ام (به وقت محلی) گزارش داد که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین آمریکا در تلاش است دادستان کل کشور را اخراج کرده و طرفدار ترامپ را جایگزین کند تا رای ایالت جورجیا را لغو کند.

رئیس جمهور جو بایدن در جورجیا ، جایی که 16 عضو انتخابات در آن برگزار شده بود ، با 11،791 رای ترامپ را شکست داد. با این حال ، ترامپ این موضوع را قبول نکرد و مستقیماً با وزیر امور خارجه جورج جاو تماس گرفت و بر شمارش آرا اصرار ورزید و گفت: “من ده ها هزار رای کسب کردم.”

براساس NYT ، ترامپ حتی با برکناری جفری روزن که در آن زمان سرپرست دادستان کل کشور بود ، مبارزه کرد و بنده وفادار خود ، جفری کلارک ، دفتر مدنی دادگستری را ایجاد کرد.

گفته می شود ترامپ اوایل این ماه با کلارک دیدار کرده و در مورد انتصاب خود به عنوان دادستان کل کشور گفتگو کرده است. پرزیدنت ترامپ همچنین به کلارک دستور داده است که در صورت ایفای نقش دادستان کل بایدن در انتخابات ریاست جمهوری بایدن از اقدام کنگره جلوگیری کند.

روزن ، رئیس وقت ، پس از شنیدن این خبر ، درخواست مصاحبه با ترامپ را کرد و پت سیپیرونی ، وکیل دادگستری در کاخ سفید ، وی را در مصاحبه همراهی کرد. مصاحبه در روز سوم ، یک روز پس از فشار رئیس جمهور ترامپ به وزیر امور خارجه گرجستان برای شمارش انجام شد.

مقامات ارشد دادگستری نیز ترامپ را تحت فشار قرار دادند و گفتند اگر جانشین روزن شوند ، همزمان استعفا می دهند. براساس NYT ، ترامپ تصمیم گرفته است که به نمایندگی از روزن باقی بماند.

در مورد گزارش روز ، کلارک گفت که این “گزارش نادرست” است و افزود که “گفتگو با ترامپ و وکلای وی فاش نمی شود”. وی گفت: “معمول است كه وكلاي سطح بالا از وزارت دادگستري به كاخ سفيد مشاوره قانوني مي دهند.”

◎ همدردی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *