[ad_1]

WSJ گزارش می دهد … “ترامپ از اینکه در مورد انتخابات غیرقانونی تحقیق نمی کند خشمگین است”

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스]دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا در تظاهراتی در ششم (به وقت محلی) در واشنگتن در اعتراض به صدور گواهینامه رأی انتخاباتی جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ، سخنرانی كرد. 2021.01.07.

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم یه جین = روزنامه وال استریت ژورنال (WSJ) در روز نهم (به وقت محلی) گزارش داد که فشارهایی از جانب رئیس جمهور دونالد ترامپ در پشت استعفای دادستان فدرال کره در ایالات متحده وجود دارد.

این روزنامه به نقل از یك مقام آگاه در این باره نوشت: “قبل از دور دوم انتخابات مجلس سنا در جورجیا ، مقامات كاخ سفید دادستان كل آتلانتا را تحت فشار قرار دادند تا استعفا دهد. اقدامات كافی برای تحقیق در مورد ادعاهای تایید نشده رئیس جمهور ترامپ درباره كلاهبرداری انجام نشد. زیرا رئیس جمهور عصبانی است. ”

دادستان مستعفی فدرال دادستان Byung J. بود از نو.

طبق WSJ ، روز سوم ، یک مقام ارشد وزارت دادگستری با درخواست کاخ سفید از پارک دادستان تماس گرفت. در یک تماس ، مقامات دادگستری گفتند که رئیس جمهور ترامپ از عدم تحقیقات تقلبی در انتخابات “عصبانی” است و می خواهد او را اخراج کند.

علاوه بر این ، در همان روز ، پرزیدنت ترامپ با بابی کریستین ، دادستان فدرال منطقه جورجیا جنوبی تماس گرفت و گفت اگر پارک استعفا دهد دوست دارد به عنوان دادستان خالی شمال خدمت کند.

این روزنامه گفت این امر ناقض روند سنتی جای خالی نفر دوم و عرف رئیس جمهور در جلوگیری از تماس مستقیم با مقامات دادگستری است.

صبح روز چهارم ، دادستان پارک نامه ای برای همکاران خود ارسال کرد و به دلیل “شرایط پیش بینی نشده” ناگهان استعفا داد.

در نتیجه ، یک وضعیت غیر معمول وجود داشت که در آن دادستان کریستین به عنوان دادستان در هر دو منطقه خدمت می کرد. وکیل کریستین از اظهار نظر در مورد حادثه خودداری کرد.

این روزنامه تجزیه و تحلیل می کند که “فشار بر پارک دادستان بخشی از تلاش های رئیس جمهور ترامپ برای تغییر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری به نفع جو بایدن ، رئیس جمهور تازه انتخاب شده بعدی ایالات متحده است ، از جمله پیروزی جورجیا در هفته ها.”

مقامات ارشد دادگستری ، از جمله دادستان کل سابق ویلیام بار ، که به تازگی استعفا داده است ، گفتند که هیچ مدرکی درباره انتخابات تقلبی که بتواند پیروزی بایدن را معکوس کند ، پیدا نکرده اند.

به گفته این روزنامه ، مقامات وزارت دادگستری پیشنهادهای پرزیدنت ترامپ و سایر افرادی را كه ادعا می كردند انتخابات تقلب بی اساس است ، رد كردند و مقامات وزارت دادگستری از بركناری دادستان پارك حمایت نكردند.

کاخ سفید و وزارت دادگستری به درخواست WSJ برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

دادستان پارک کار خود را به عنوان دادستان در اکتبر 2017 آغاز کرد. دوره دادستان فدرال چهار سال است. همکاران پارک همکاران اظهار داشتند که وی را به عنوان یکی از طرفداران اولیه رئیس جمهور ترامپ می دیدند. این به این دلیل است که رئیس جمهور ترامپ وی را به عنوان دادستان کل منصوب کرده است. وی در جریان تحلیف خود از رئیس جمهور ترامپ و سپس از دادستان کل ویلیام قدردانی کرد.

◎ هم اندیشی مطبوعات خبری [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *