[ad_1]

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스]ویدئویی از سخنرانی خداحافظی رئیس جمهور آمریکا که دونالد ترامپ از قبل ضبط شده است ، در مانیتور شبکه در اتاق توجیهی کاخ سفید در نوزدهم (به وقت محلی) پخش می شود. پرزیدنت ترامپ گفت ، “من افتخار می کنم که بدون جنگ جدید رئیس جمهور کناره گیری هستم” و گفت ، “من دعا می کنم دولت جدید ایالات متحده را با خیال راحت و سعادت رهبری کند.” 2021.01.20.

[서울=뉴시스] گزارشگر Jaewoo Lee = دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، اسناد FBI مربوط به رسوایی در روسیه را در نوزدهم (به وقت محلی) یک روز قبل از پایان دوره ریاست جمهوری خود ، طبقه بندی کرد ، آسوشیتدپرس و هیل و سایر رسانه های ایالات متحده گزارش دادند.

معلوم نیست که رئیس جمهور ترامپ چه مدارکی را برای محرمانه شدن از طبقه بندی دستور داده است. رئیس جمهور ترامپ در یادداشتی که در آن روز منتشر شد ، دستور داد اسناد مربوط به آنها تا حد ممکن از طبقه بندی خارج شوند. پیش از این ، FBI گفته بود که همه اسناد باید محرمانه نگه داشته شوند و برخی از اسناد با اهمیت خاص حداقل باید ویرایش شوند.

پرزیدنت ترامپ روز گذشته در یادداشتی گفت: “من تصمیم گرفته ام” بررسی های “ارائه شده توسط FBI برای رتبه بندی مداوم در مطالب ارائه شده در هفدهم را بپذیرم. “تصمیم نهایی در مورد بررسی”.

رسانه های آمریکایی اظهار داشتند که زمان انتشار اسناد محرمانه مشخص نیست. همچنین گفته شد که بعد از استعفای رئیس جمهور ترامپ ، نتیجه دستور طبقه بندی مشخص نیست.

این تصمیم پرزیدنت ترامپ یک گریز اساسی از ادعاهای موجود برای محرمانه کردن همه اسناد مربوط به رسوایی روسیه بود. رسانه های آمریکایی گزارش کردند که خواسته های حامیان رئیس جمهور ترامپ ، که تحقیقات رسوایی روسیه را خدشه دار کردند ، برآورده نشد.

در سال 2016 ، FBI تحقیقاتی را درباره ادعای نزدیک شدن ستاد انتخاباتی ترامپ و روسیه با نام رمز Hurricane Crossfire آغاز کرد. پرزیدنت ترامپ اصرار داشت که دولت وقت حزب دموکرات دستور داده است تا از نامزدها برای شکست دادن وی تحقیق شود.

بازرسان وزارت دادگستری ایالات متحده می گویند تحقیقات FBI قانونی و بی طرفانه از نظر سیاسی است و مبارزات انتخاباتی ترامپ متکی به روسیه است تا هیلاری کلینتون ، نامزد پیشین ریاست جمهوری دموکرات را شکست دهد. با این حال ، رئیس جمهور ترامپ این انتقاد را به عنوان “شکار جادوگر” مورد انتقاد قرار داده است. صدور اسناد محرمانه مربوط به رسوایی روسیه.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *