[ad_1]

                                                   تخت روانچی اتهامات آمریکا علیه ییران

راستی شفاف، مجید تخت روانچی ، سفیر و نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل ، در این نامه که به رئیس شورای امنیت ارسال شده ، اعلام کرده است: چندین بار در گذشته ، از جمله در نامه های خود به رئیس شورای امنیت ، به صراحت گفته است که جمهوری اسلامی ایران عضو دولت اسلامی هند است.

وی اضافه شده است: هر نوع تلاش برای نسبت دادن به تصویری یا تلویحی چنین اتهامی به ایران ، نادرست و فاقد حتی بدیهیترین اطلاعات قابل اطمینان برای اثبات وجود دارد و کاملاً بی اساس است و به همین دلیل ما با قاطعیت چنین ادعایی را رد کرده است و من نمی خواهم به میدان جنگ بروم و نمی دانم چه کاری باید انجام دهم.

روانچی تأکید کرده است که جمهوری اسلامی ایران تفسیر دلخواه آمریکا از ماده 51 منشور سازمان ملل برای توجیه حمله غیرقانونی خود در ششم تیر 1400 به سوریه و عراق را قاطعانه رد کرده است و این غیرقانونی است که نقض حاکمیت در دو کشور منطقه است ، به دلیل محکومیت ذهن

دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل اضافه کرده است: قدرت کانون جهان چیست؟ چون فقط در یک تفسیر دلبخواه از ماده 51 منشور سازمان ملل بنا شده است و به همین دلیل ، این حملات آمریکا نقض حقوق بین الملل است ، ماده بویژه 2 منشور سازمان ملل است.

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل تحت فشار قرار گرفته است که تلاش کرده است آمریکا را برای متهم کردن دیگران در منطقه برای فعالیتهای غیرمسئولانه و بیثبات کننده یا غیرقانونی قرار دهد یا از مجازات غیرقانونی و ماجراجویانه اش در منطقه استفاده کند ، محکوم به شکست است.

نماینده آمریکا در سازمان ملل پس از دستور حمله باید رئیس جمهور جمهوری اسلامی باشد که به مقاومت در مرز سوریه و عراق در نامهای شورای امنیت سازمان ملل با تکرار ادعاهای خود علیه جمهوری اسلامی ایران بپردازد که پس از اثبات ناکافی بودن غیرنظامی ، قطعنامه فکر خوبیه.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *