[ad_1]

جوزف بورل ، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: “اتحادیه اروپا از اقدامات گروه انصارالله آگاه است و آن را محکوم می کند ، اما در حال مذاکره با نمایندگان این گروه برای حل بحران یمن است.”

وی در پایان جلسه عمومی پارلمان اروپا گفت: “وضعیت بشردوستانه و سیاسی یمن نیاز به توجه بیشتری دارد ، زیرا جنگ ویرانگر است و پیامدهای انسانی قابل توجهی دارد.”

بورل با تأکید بر لزوم حل بحران یمن “تنها از طریق راه حل سیاسی و با رضایت طرفین درگیری و حامیان آنها” ، خواستار “فشار بر کشورهایی که از جنگ حمایت می کنند و به کشورهای شرکت کننده سلاح می کنند” شد.

حملات ائتلاف سعودی به یمن به بهانه قدرت گرفتن عبدالرحمن منصور هادی ، رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن ، در آوریل 2015 آغاز شد و ادامه دارد. در این مدت هزاران یمنی کشته یا زخمی شدند.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بخشی دیگر از اظهارات خود گفت که اروپا هیچ طرح پنهانی در لبنان ندارد و در حمایت از مردم لبنان فعالیت می کند.

جوزف بورل گفت: “ما از لبنان و لبنانی ها بسیار حمایت می کنیم و کمک های زیادی را ارائه کرده ایم.”

بورل گفت: “تنها راه جلوگیری از تبدیل شدن ایران به یک قدرت هسته ای مذاکره است و من نمی توانم شکست مذاکرات وین در مورد موضوع هسته ای ایران را تصور کنم.”

وی در قسمت دیگری از سخنان خود در مورد وقایع افغانستان صحبت کرد و گفت که بهترین تجربه ای که از رویدادهای اخیر در افغانستان می توان گرفت این است که راه حل نظامی بحران را حل نمی کند.

وی گفت: “افغانستان به ما آموخت که دموکراسی را نمی توان با زور تحمیل کرد و ماموریت آن برای ایجاد یک دولت مدرن شکست خورده است.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *