[ad_1]

پیوند_انتخابی
[타이베이=AP/뉴시스] در فیلم های سخنگوی چهارم وزارت امور خارجه تایوان ، جوآن او در حالی که نقشه کناری را از گویان در آمریکای جنوبی داشت ، در یک کنفرانس مطبوعاتی هفتگی توضیح داد. تایوان برای راه اندازی دفتر فروش در گویان یک پیروزی دیپلماتیک کسب کرد.

[타이베이=AP/뉴시스] خبرنگار کیم جیانگ = تایوان در تاریخ چهارم اعلام کرد که در یک دفتر فروش در گویان ، آمریکای جنوبی مستقر خواهد شد. در یک فضای دشوار دیپلماتیک ، او به پیروزی با ارزش قابل توجهی دست یافت.

وزارت امور خارجه چین ، كه تایوان را بخشی از قلمرو خود می داند ، بلافاصله از آنها خواست “برای اصلاح اشتباهات و از بین بردن تأثیر منفی مانند توقف تأسیس نهادهای متقابل رسمی” گام بردارند.

وانگ وون بن سخنگوی وزارت امور خارجه به خبرنگاران گفت که “رهبری حزب دموکرات به دنبال حمایت خارجی از فعالیت های جدایی طلبانه است ، اما هرگز موفق نخواهد شد.” حزب حاکم حزب دموکرات تایوان درخواست دولت چین برای وحدت سیاسی را رد می کند.

وزارت خارجه تایوان اعلام کرد که این همکاری مشترک در زمینه هایی مانند کشاورزی ، آموزش و تجارت در دفتر تایوان گویان متمرکز خواهد بود. این یک رابطه رسمی دیپلماتیک نیست.

چین با استدلال اینکه تایوان حق انجام مبادلات رسمی با دولت های خارجی یا سازمان های چند ملیتی مانند سازمان ملل را ندارد ، دیوان دیپلماتیک را جدا کرده است.

تعداد کشورهایی که روابط رسمی دیپلماتیک با تایوان دارند به 15 کشور کاهش یافته است. در سال 2019 ، دو کشور تایوان را کنار گذاشتند و با چین وارد روابط شدند.

در عوض ، تایوان روابط دیپلماتیک با شبکه ای از دفاتر تجاری دارد که به عنوان یک سفارت عملی عمل می کنند ، که در اکثر کشورهای مهم مانند ایالات متحده و ژاپن واقع شده است.

سال گذشته ، تایوان مأموریت های تجاری و امنیتی را با نیروهای جدایی طلب در شمال سومالی ، آفریقا مبادله کرد.

به ویژه ، تایوان در سال گذشته اتحاد غیر رسمی خود را با ایالات متحده تقویت کرد. دولت ترامپ اولین هیئت وزیران خود را از سال 1979 ، زمانی که ایالات متحده روابط رسمی دیپلماتیک با چین را جایگزین کرد و حمایت مجلس سنا و مجلس از هر زمان دیگری قوی تر بود ، به این کشور اعزام کرد.

روز چهارم ، ایالات متحده از طریق بیانیه سفارت ایالات متحده در گویان و دو دفتر خارج از کشور در تایوان (موسسه تحقیقات آمریکایی) ایجاد دفتر در گویان را ستود.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *