[ad_1]

پیوند_انتخابی
[방콕=AP/뉴시스] در نوزدهم ، یک متهم به نام آن چان (سمت راست) با رسیدن یکی از دوستانش به دادگاه کیفری در بانکوک ، تایلند با او دست می دهد. این زن به جرم بی احترامی به پادشاه در دادگاه به 43.5 سال زندان محکوم شد.

[방콕=AP/뉴시스] خبرنگار کیم جونگ اون = دادگاه تایلند یک کارمند دولت را به جرم توهین به سلطنت و نقض قانون ضد افترا به 43 سال و شش ماه زندان محکوم کرد.

به گفته یک گروه حقوق بشری ، دادگاه کیفری بانکوک یک زن را به اتهام تحقیر سلطنت به اتهام 29 فقره محکوم کرد و ادعا کرد که وی مقالاتی را در فیس بوک و یوتیوب به همراه مقالات محکومیت سلطنت منتشر کرده است.

گروهی از وکلای حقوق بشر گفتند که دادگاه در ابتدا متهم را به 87 سال محکوم کرد ، اما متهم اعتراف کرد و آن را به نصف کاهش داد.

از سال گذشته ، این تصمیم که در میان انتقادهای بی سابقه از سلطنت و سلطنت به رهبری دانشجویان در تایلند صورت گرفت ، بلافاصله توسط گروه های حقوق بشری مورد انتقاد قرار گرفت.

بی احترامی به تحقیر پادشاه تایلند که معمولاً به آن ماده 112 گفته می شود ، می تواند برای هر اتهام سه تا پانزده سال زندان داشته باشد. این که این قانون می تواند با پسندیدن آن در فیس بوک مجازات شود و از هر کسی ، از جمله مجری قانون یا خانواده سلطنتی ، شکایت کند ، بحث برانگیز بود.

اگر کسی برای این اتهام محاکمه شود تا انتقام احساسات شخصی خود را بگیرد ، متهم سالها درگیر اختلافات حقوقی است.

این قانون در 15 سال گذشته به عنوان انتقام شخصی و سلاح سیاسی مورد استفاده قرار گرفت ، زمانی که ارتش رژیم کودتای برادران تاکسین و این-لک را دو بار لغو کرد. با این حال ، انتقاد عمومی از سلطنت تایلند بسیار اخیر است و پیش از این بسیار نادر است.

گروهی از وکلای حقوق بشر زنی را که متهم شده بود ، نه چان نام خانوادگی خود دانستند و گفتند او در اواسط دهه 1960 است. شش سال پیش ، نخست وزیر پرایوت چان او در سال 2014 هنگام آغاز کودتا به عنوان رئیس ستاد ارتش بازداشت شد و از ژانویه 2015 تا نوامبر 2018 زندانی شد.

در سال 2017 ، یک نفر به جرم پست در شبکه های اجتماعی به 35 سال زندان محکوم شد ، که به نظر می رسد پادشاهی را آزار می دهد. فروشنده نیز پس از اعتراف به 70 سال زندان به نصف کاهش یافت.

◎ هم اندیشی مطبوعات خبری [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *