[ad_1]

“مشاور ملی شرم آور ، رئیس جمهور یون مین و غیره را آزاد می کند.”

پیوند_انتخابی
[뉴욕 유엔본부= 신화/뉴시스] صحنه جلسه شورای امنیت سازمان ملل در مورد سودان و سودان جنوبی در مقر سازمان ملل. 20/12/25

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم یه جین = شورای امنیت سازمان ملل (شورای امنیت) بیانیه ای را در روز چهارم (به وقت محلی) در مورد کودتای نظامی در میانمار در رسانه ها منتشر کرد و گفت که این یک “نگرانی عمیق” است.

براساس وب سایت های خبرگزاری فرانسه و شورای امنیت ، شورای امنیت در بیانیه ای اعلام کرد که ارتش “به شدت از اعلام وضعیت اضطراری و بازداشت مشاور ایالتی آنگ سان سوچی و رئیس جمهور یون مینگ نگران است.”

شورای امنیت خواستار آزادی فوری بازداشت شدگان شد.

وی همچنین تأکید کرد که “حمایت مداوم از دموکراتیک سازی در میانمار مورد نیاز است.” وی تأکید کرد که میانمار باید از خشونت پرهیز کرده و به حقوق بشر ، آزادی های اساسی و حاکمیت قانون احترام بگذارد.

در این بیانیه آمده است: “ما همچنین نگران محدودیت های جامعه مدنی ، روزنامه نگاران و کارمندان رسانه هستیم.” این گزارش می گوید که باید عملیات هواپیماهای کمکی سازمان ملل متحد از سر گرفته شود ، تا اطمینان از دسترسی ایمن بشردوستانه به نیازمندان.

وی همچنین بر لزوم رسیدگی به دلایل اصلی بحران لیکن و ایجاد شرایط لازم برای بازگشت ایمن و آبرومندانه پناهندگان تأکید کرد.

در اوایل تاریخ 2 ، شورای امنیت یک کنفرانس ویدئویی اضطراری را به طور خصوصی برای بحث در مورد کودتای نظامی در میانمار برگزار کرد ، اما با هر اقدامی موافقت نکرد ، رسانه های خارجی مانند AP و AFP گزارش دادند.

دیپلمات ها که نخواستند نامشان فاش شود ، گفتند چین و روسیه که ارتباط تنگاتنگی با میانمار دارند ، گفتند که بازنگری لازم است.

◎ هم اندیشی مطبوعات خبری [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *