[ad_1]

رودریگو پاچکو به عنوان سناتور انتخاب شد
امکان طرح فوری استیضاح در مجلس نمایندگان وجود ندارد.
سطح تأیید به دلیل از کار افتادن ویروس کرونا و تأخیر واکسن کاهش یافت

پیوند_انتخابی
[브라질리아=AP/뉴시스]رئیس جمهور برزیل ، زائر بولسونارو هنگام اعلام برنامه واکسیناسیون علیه کرونا 19 در کاخ ریاست جمهوری در Planalto برزیل در شانزدهم (به وقت محلی) با طلسم کمپین واکسیناسیون همراه است. رئیس جمهور بولسونارو در تاریخ 26 ماه گذشته گفت: “من واکسن COVID-19 را دریافت نخواهم کرد” و “این حق من است”. 12/17/2020

[서울=뉴시스] گزارشگر Cha Mi-rye = سناتور رودریگو پاچکو ، با حمایت رئیس جمهور زائر بولسونارو ، در اول (به وقت محلی) به عنوان رئیس مجلس سنای برزیل انتخاب شد تا بولسونارو محافظه کار بتواند در ابتدای عذرخواهی از تهدید به استیضاح فرار کند. آسوشیتدپرس گزارش داد.

رای گیری در مجلس نمایندگان ، که یک روز پس از رئیس مجلس سنا برگزار خواهد شد ، نیز بسیار مهم است ، زیرا مجلس نمایندگان نقطه آغاز طرح استیضاح است. با این حال ، احتمال بسیار زیادی وجود دارد که نامزد حزب مترقی راست میانه رو ، آرتور لیرا ، با حمایت مالی بولسونارو ، به عنوان رئیس انتخاب شود.

به عنوان رئیس مجلس سنا ، پاککو از حزب میانه ای دموکرات با کسب 57 رأی در 78 کرسی سنا ، برنده یک حزب دیگر از مرکز میانه ، سیمون تبت از حزب برزیل برای اقدامات دموکراتیک شد. پاچکو گفت که وی در تمام مدت مسئولیت خود استقلال سنا را حفظ خواهد کرد.

بولسونارو ، که پیش از این نیمی از دوره چهار ساله خود را سپری کرده است ، اخیراً تهدید به استیضاح شد زیرا مخالفان و احزاب مخالف اعتراضات خیابانی را آغاز کردند و خواستار خسارت از بیماری همه گیر جهانی تاج 19 در برزیل شدند.

بئاتریس ری ، استاد سیاست در انستیتوی آمریکای لاتین در دانشگاه آمریکایی در واشنگتن دی سی ، گفت که انتخاب بولسوناروپا به مجلس سنا و مجلس نمایندگان به طور قابل توجهی خطر استیضاح رئیس جمهور را کاهش می دهد ، اما هنوز از بین نرفته است.

“بولسونارو پیروز شد ، اما مورد حمایت بی قید و شرط قرار نگرفت. اگر احزاب سیاسی و متحدین در پارلمان حضور نداشته باشند ، از دست دادن دولت یا عدم ساماندهی مجدد دولت دوباره به یک معضل تبدیل می شود ، وی ممکن است کنترل قدرت را از دست بدهد.” ما به شدت به حمایت احزاب راست میانه احتیاج داریم. ”

بولسونارو که اندکی پس از انتخاب به عنوان رئیس جمهور حزب خود را ترک کرد ، در تلاش برای دستیابی به حمایت از سیاست های خود در یک پارلمان پیچیده چند حزبی بود.

رئیس فعلی مجلس ، رودریگو مایا ، عضو همان حزب دموکرات ، بارها از پیشنهاد لایحه استیضاح در مجلس نمایندگان خودداری کرده است ، اگرچه او همچنان به مخالفت با اقدامات محافظه کارانه خود و قوانین مختلف با بولسونارو ادامه می دهد.

در حال حاضر ، رتبه تایید بولسونارو به زیر 30 درصد رسیده است. کارشناسان سیاسی دلایل استفاده گسترده از کرونا 19 ، تأخیر در تأمین واکسن و توقف سود نقدی فقرا را ذکر می کنند.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *