[ad_1]

پیوند_انتخابی
[네피도=AP/뉴시스]سربازان میانمار از جاده نپیتو به سمت ساختمان پارلمان در دومین خیابان با وسایل نقلیه زرهی و موانع حفاظت می کنند. 02/2021

[서울=뉴시스] خبرنگار لی جائه وو = اتحاد دموکراتیک خلق های میانمار (NLD) خواستار آزادی مشاور نظامی ایالتی آنگ سان سوچی در ارتش شده است که این امر باعث ایجاد کودتا در روز دوم (به وقت محلی) شد. مشاور سوزی به همراه سایر نمایندگان NLD در تاریخ اول توسط ارتش در نپیدو ، پایتخت ، دستگیر شد. ارتش محل دقیق آن را فاش نکرده است ، اما برخی از افراد در NLD می گویند خانم سوزی را در خانه نگه داشته اند.

به گزارش آسوشیتدپرس و رویترز در تاریخ 2 ، NLD در آن روز بیانیه ای صادر کرد و گفت: “این نقض قانون اساسی و بی اعتنایی به حاکمیت مردم است” و فرمانده نظامی مسئول ارتش در حال به دست گرفتن قدرت است. من شما را به این کار دعوت کردم

پرونده های شخصی خانم سوجی بی خطر شناخته شده است. سخنگوی NLD ، کی تو ، آن روز پس از ذکر اینکه خانم سوجی در خانه است ، در فیس بوک گفت: “ارتش برنامه ای برای انتقال خانم سوجی ندارد” و “آنها سالم هستند.” وی همچنین گفت: اعضای NLD که بازداشت شدند حق داشتند خانه خود را ترک کنند. رویترز سعی کرد برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرد ، اما موفق نشد.

NLD با کسب 80٪ از کرسی های انتخابات عمومی در 8 نوامبر سال گذشته ، یک پیروزی بزرگ بدست آورد. ارتش و برخی احزاب سیاسی با این استدلال که تخلفی صورت گرفته است ، با نتایج انتخابات مخالفت کردند ، اما توسط کمیسیون انتخابات آزاد شدند. ارتش بامداد یکم کودتا کرد ، تعداد زیادی از رهبران سیاسی میانمار از جمله خانم سوزی را بازداشت کرد و نپیدو پایتخت را مسدود کرد.

AP به نقل از یکی از اعضای NLD در شورای ملی ، که خواست نامش فاش نشود ، گفت که 400 عضو در یک مجتمع مسکونی در نپیدو بازداشت شدند. ارتش و پلیس مجتمع آپارتمانی را محاصره کرده اند تا آنها نتوانند به بیرون بروند ، اما می توانند در محل با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و با خارج مکالمه تلفنی داشته باشند. نماینده لی گفت خانم سوجی در کنار سایر نمایندگان مجلس نبوده است.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *