[ad_1]

پیوند_انتخابی
[다마스쿠스= AP/뉴시스] یک ساختمان مسکونی در دمشق ، سوریه ، تخریب شده توسط حمله موشکی اسرائیل در 12 ماه گذشته. 12/23/2019

[다마스쿠스=AP/뉴시스] خبرنگار لی جائ جون = بمب افکن اسرائیلی روز 22 (به وقت محلی) در مرکز سوریه حمله هوایی کرد و چهار نفر از اعضای خانواده از جمله دو کودک را کشته و چهار نفر دیگر را زخمی کرد ، خبرگزاری دولتی سانا گزارش داد.

سانا به نقل از مقامات نظامی اظهار داشت: یک جنگنده بمب افکن اسرائیلی که مقصد لبنان است ، اندکی قبل از طلوع فجر آن روز چندین موشک شلیک کرده و باعث چنین فاجعه ای شده است.

در پاسخ ، دفتر نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو از اظهار نظرهای فوری پرهیز کرد. اسرائیل طی چند سال گذشته صدها حمله هوایی علیه اهداف مرتبط با ایران در سوریه انجام داده است.

یک مقام نظامی سوریه گفت هدف این حمله تعدادی از اهداف در داخل و خارج استان مرکزی حماه بوده و نیروهای پدافند هوایی این کشور بیشتر موشک های اسرائیلی را رهگیری کرده اند.

یک مقام نظامی افزود: حمله هوایی اسرائیل باعث کشته شدن خانواده ای از والدین و دو کودک ، زخمی شدن چهار نفر از جمله دو کودک و تخریب سه خانه در قسمت غربی پایتخت حماه شد.

تلویزیون دولتی تأیید کرده است که خانواده آسیب دیده پناهنده جنگ داخلی سوریه است که طی 10 سال گذشته ادامه داشته است.

دیده بان حقوق بشر سوریه (SOHR) مستقر در لندن ، که اوضاع جنگ داخلی سوریه را رصد می کند ، می گوید اسرائیل پنج پایگاه برای جنگنده های ایرانی را در گزارشگران ارتش سوریه مورد حمله قرار داده است.

در همین حال ، ارتش اسرائیل گفت که هواپیمای بدون سرنشین را که از لبنان به اسرائیل پرواز می کرد ، سرنگون کرده است.

طرف لبنانی هنوز پاسخی نداده است ، اما گروه شبه نظامی محلی حزب الله اغلب هواپیماهای بدون سرنشین را به حریم هوایی اسرائیل می فرستد.

همدردی مطبوعات مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *