[ad_1]

پیوند_انتخابی
[AP/뉴시스] واکسن کرونا 19 دانشگاه AstraZeneca-Oxford ، که از 4 ژانویه در انگلستان واکسینه می شود ، از روز دوم در بیمارستان های یک شهر در انگلیس توزیع می شود و کادر پزشکی آن را در دست دارند. 3 ژانویه 2021

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم جه یانگ = مقامات بهداشت بلژیک نظر سومین گروه مشورتی را تصویب کردند که توصیه می کند واکسن AstraZeneca-Oxford Corona 19 فقط برای شهروندان زیر 55 سال استفاده شود.

بلژیک یکی از اعضای اتحادیه اروپا (EU) است و 27 کشور اتحادیه اروپا به طور مشترک بررسی واکسن را بررسی کردند ، با یک شرکت دارویی قرارداد منعقد کردند و همزمان واکسیناسیون را آغاز کردند. با این حال ، مقامات بهداشتی کشورهای عضو ممکن است رهنمودهای مربوط به واکسن های مجاز را تهیه کنند.

سازمان تنظیم مقررات بهداشتی اتحادیه اروپا (EMA) استفاده اضطراری از AstraZeneca را برای سومین بار در 29 ژانویه ، پس از Pfizer-Bioentech در 21 دسامبر و Modena در 6 ژانویه تأیید کرد.

با این حال ، بر خلاف دو واکسن قبلی ، واکسن AstraZeneca (AZN) در اثر پیشگیری در افراد مسن بالای 65 سال مشکلی دارد و چندین کشور عضو اتحادیه اروپا تصمیمات متفاوتی از EMA می گیرند.

EMA و کمیسیون اتحادیه اروپا استفاده اضطراری از AZN را در تاریخ 29th تأیید کردند و خاطرنشان کردند که آنها برای فرد واکسینه شده محدودیت سنی تعیین نکرده اند. پیش از تصمیم EMA ، کمیسیون بهداشت آلمان تعطیل کرد که شهروندان بالای 65 سال نباید با AZN واکسینه شوند و مقامات بهداشتی اتحادیه اروپا در مورد تصمیم گیری تحت نظارت قرار گرفتند.

حتی پس از تأیید واکسیناسیون بزرگسالان توسط EMA ، لهستان واکسیناسیون برای افراد بالای 65 سال را ممنوع کرد و در اول فوریه ، مقامات بهداشتی فرانسه نیز تصمیم گرفتند که افراد بالای 65 سال تزریق نکنند. امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، اظهار بیانیه ای در دومین روز ، با صراحت نادیده گرفتن اثر پیشگیرانه AZN برای سالمندان.

بلژیک یک قدم جلوتر می رود و محدودیت سنی واکسیناسیون را به زیر 55 سال محدود می کند.

AstraZeneca نتایج نهایی فاز 3 را در 20 نوامبر سال گذشته اعلام کرد و بیان داشت که اگر تزریق واکسن 1 و 2 به صورت کمی انجام شود ، میزان پیشگیری 62٪ بود ، اما وقتی اولین دوز نصف مقدار بود ، این اثر به 90٪ رسید. در٪ ارائه شده است. این درصد بسیار عقب تر از 95٪ Pfizer و 94.1٪ Modena است که نتایج نهایی خود را درست قبل از آن اعلام کردند.

علاوه بر این ، نتایج آزمایش مبهم است و این واقعیت که فقط 660 نامزد بالای 65 سال که در واکسیناسیون آزمایشی شرکت کرده اند ، و فقط 6 درصد از کل ، بحث و بی اعتمادی قابل توجهی ایجاد می کند.

◎ هم اندیشی مطبوعات خبری [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *