[ad_1]

حضور گارد ملی در واشنگتن به دلیل حمله مکرر معترضان مسلح تمدید می شود
در شورش ها 130 نفر قبلاً دستگیر شده اند
اخیراً باجگیران آنلاین مشکلات خاصی داشته اند

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스]پیش از مراسم تحلیف جو بایدن ، رئیس جمهور تازه انتخاب شده ایالات متحده و کمال هریس ، معاون رئیس جمهور تازه انتخاب شده در 20 ام (به وقت محلی) ، اعضای گارد ملی ایالتی در روز هفدهم امنیت اطراف کاپیتول را در واشنگتن تقویت کردند. 2021.01.18.

[서울=뉴시스] گزارشگر Cha Mi-rye = مقامات دادگاه فدرال آمریكا پیش از دادگاه دوم استیضاح دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین آمریكا ، در حال تحقیق در مورد تعدادی از پرونده های تهدیدآمیز ، از جمله برنامه های ترور خارج از ریاست جمهوری ، علیه سنا و مجلس نمایندگان هستند.

در پاسخ به این تهدیدها و نگرانی ها مبنی بر اینکه معترضان مسلح سعی در حمله مجدد به پایتخت دارند ، پلیس کنگره ایالات متحده و بازرسان فدرال هزاران نگهبان دولت را مجبور به ماندن در واشنگتن کرده و همچنان در مراحل استیضاح سنا در سنا به محافظت ادامه می دهند. منبع این در 25 ام (به وقت محلی) به AP گزارش شد.

با توجه به شوک معترضان مورد حمایت ترامپ که روز ششم به پایتخت حمله کردند ، مقامات فدرال در حال بررسی و تقویت امنیت و ایمنی ساختمانها و تأسیسات برجسته در و اطراف شهر واشنگتن هستند.

در نتیجه ، مراسم تحلیف رئیس جمهور بایدن تحت محاصره کامل و بی سابقه واشنگتن برگزار شد. مراسم تحلیف با خیال راحت و بدون هیچ حادثه دیگری به پایان رسید و قیام مسلحانه اعلام شده عملی نشد. اما تهدیدهای قانون گذاران پیش از روند استیضاح ترامپ نشان می دهد که هنوز خطراتی وجود دارد.

درست قبل از مراسم تحلیف بایدن ، بازپرس به شرح مختصر موضوع پرداخت و گفت مانند بسیاری از تهدیدها و بازداشت ها توسط بازرسان ، تهدیدهای قانونگذاران تحت تعقیب بازرسان نیز مشابه است زیرا مشکل اعتماد دارند و شناسایی مظنون مشکل است. صحبت کردن.

آنها بیشتر گزارش های مربوط به قیام ها را در نشریات آنلاین یا گروه های چت می اندازند و معلوم می شود كه برنامه هایی برای كمین كردن قانونگذارانی كه در جریان استیضاح به كاپیتول می روند و در آن قرار دارند ، وجود دارد.

در تاریخ 25 ، بازرسان مربوطه ، که در این مورد به تشکیلات خودگردان گزارش دادند ، به خبرگزاری گفتند که اسامی آنها را فاش نکند ، اظهار داشت که آنها حق ندارند در مورد روند تحقیقات به صورت علنی بحث کنند.

با این حال ، پلیس دادگستری قبلاً همه برنامه های دفاعی را برای احتمال حمله مجدد معترضان مسلح به پایتخت در 8 فوریه ، زمانی که روند استیضاح سنا برای شورش خشن ترامپ آغاز می شود ، تنظیم کرده است. این اولین بار در تاریخ ایالات متحده است که تصمیم به استیضاح رئیس جمهور سابق گرفته می شود.

اکثر نیروها از جمله نیروهای امنیتی و گارد ملی ایالتی که پس از قیام کاپیتول در 6 ژانویه و قبل از روی کار آمدن بایدن در نزدیکی واشنگتن مستقر شده اند ، دیگر شامل همه دهها ایست بازرسی و صدها نفر دیگر نیست.

مقامات گفتند که از 26000 نیروی دفاع ایالتی ، تنها حدود 7000 نفر برای کمک به بازرسان فدرال باقی می مانند.

ژنرال دن هاوكسون ، رئیس گارد ملی ، در تاریخ 25 ام گفت كه هنوز حدود 13000 نیروی دفاعی دولت در منطقه واشنگتن باقی مانده است ، اما این تعداد آخر هفته به 7000 نفر می رسد.

جان ویتلی ، سرپرست وزارت خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری در وزارت دفاع گفت که نیروهای گارد ملی باقی مانده به درخواست پلیس کنگره ، پلیس پارک ، سرویس مخفی و وزارت پلیس واشنگتن باقی مانده اند. وی گفت تعداد گارد ملی که اکنون 7000 نفر است ، تا اواسط ماه مارس به 5 هزار نفر کاهش می یابد.

در شش کشور گذشته ، هنگامی که هزاران معترض مورد حمایت ترامپ به مجموعه پایتخت یورش بردند ، جایی که انتخابات مجلس سنا و رئیس جمهور بایدن تصویب شد ، بیش از 800 نفر وارد ساختمان شدند. کسانی که از پلیس کنگره بیشتر بودند ، همانطور که وعده داده شده بود ، در تجمع “آزادی بیان” متوقف نشدند ، بلکه به یک جمعیت تبدیل شدند ، تخریب و آشفته شدند و در این راه 5 نفر جان خود را از دست دادند.

تاکنون بیش از 130 نفر به جرم دست داشتن در این پرونده و در هفته های اخیر نیز چندین نفر به جرم ایجاد رعب و وحشت از جمله تهدید نمایندگان مجلس دستگیر شده اند.

در میان آنها گروه راست افراطی پسران مغرور مورد حمایت ترامپ وجود دارد که “سه وسیله نقلیه پر از وطن پرست را وارد واشنگتن کرده است” تهدید کرده است. سناتور رافائل وارنوک (حزب دموکرات) ، جورجیا و شمشیرهای نظامی را تهدید می کند. یکی از اعضای گروه که بیش از 1000 تفنگ را در خانه خود در نیویورک ذخیره کرده بود نیز دستگیر شد.

یک فرد تگزاسی که این هفته دستگیر شد ، نه تنها به دلیل مشارکت در حمله به کاپیتول بلکه به تهدیدهای مداوم برای ترور ایالت نیویورک ، نماینده کنگره ، الكساندیا اوكاویكورتس (حزب دموكرات) نیز متهم شده است.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *