[ad_1]

آمازون “SpaceX خطر برخورد فضایی را افزایش می دهد و باعث تداخل رادیویی می شود”
SpaceX “آمازون ادعاهای گمراه کننده را برای جلوگیری از رقابت کشف می کند”

پیوند_انتخابی
[케이프커내버럴(미 플로리다주)=AP/뉴시스]موشک Falcon 9 اسپیس ایکس ، حامل 143 ماهواره رکوردشکن ، در بیست و چهارم از پایگاه فضایی کیپ کاناورال در فلوریدا پرتاب شد. در حالی که آمازون و اسپیس ایکس ، که برای فناوری اینترنت ماهواره ای رقابت می کنند ، انتقادات شدیدی را مبادله می کنند ، جنگ بین بنیانگذاران این شرکت ها ، جف بزوس و ایلان ماسک آغاز شد ، خبرگزاری فرانسه گزارش داد. 2021.1.27

[서울=뉴시스]گزارشگر یو سه جین = در حالی که آمازون و اسپیس ایکس ، که برای فناوری اینترنت ماهواره ای رقابت می کنند ، انتقادات سختی را رد و بدل می کنند ، جنگ بین بنیانگذاران این شرکت ها ، جف بزوس و ایلان ماسک ، به گزارش خبرگزاری فرانسه.

آمازون بزوس در بیانیه ای گفت كه پروژه ماسك برای SpaceX “Starlink در حال تغییر در طراحی است كه محیط خطرناك تری برای برخورد فضایی ایجاد می كند و تداخل رادیویی را افزایش می دهد.”

آمازون گفت: “تغییر طرح پیشنهادی به SpaceX مانع رقابت بین سیستم های ماهواره ای می شود. در صورت امکان قطع قطع شدن رقابت از گهواره به سود SpaceX خواهد بود ، اما مطمئناً منافع عمومی را تأمین نمی کند.”

در پاسخ ، ماسک ادعای آمازون مبنی بر اینکه برنامه های او سریعتر از رقیبش آمازون پیش می رود را تکذیب کرد. وی در توییتر خود نوشت: “قطع Starlink برای سیستم ماهواره ای آمازون ، که فقط در بهترین حالت می تواند کارساز باشد ، مخاطبان هستند.

ماسک ، بنیانگذار تسلا و به تازگی پیش از بزوس ، در حال رقابت با سیستم انتقال اینترنت تصویب شده آمازون پروژه کوایپر با هزینه 10 میلیارد دلار (11.55 تریلیون دلار) برای مکانهای مدار پایین در بیش از 3000 ماهواره است.

SpaceX ماهواره های کوچکی برای تشکیل یک سیستم باند پهن جهانی دارد و در حال لابی گری برای تنظیم آنها در مدارهای پایین است و نگرانی ها را برای آمازون افزایش می دهد.

SpaceX در نامه ای به کمیسیون ارتباطات فدرال گفته است كه بعید است تنظیمات مدار مانع از وجود ماهواره های رقیب شود و ادعاهای تداخل “می تواند گمراه كننده باشد و آمازون در تلاش برای غلبه بر رقابت است.”

اسپیس ایکس موشک Falcon 9 را در روز 24 حمل کرد و 143 ماهواره رکورددار را در خود حمل می کرد.

در همین حال ، دانشمندان از رشد اجسامی که فضای اطراف زمین را مسدود می کنند ابراز نگرانی کرده اند و اسپیس ایکس می گوید ماهواره های آن طوری ساخته شده اند که طی چند سال از جو خارج شوند.

پروژه Kuiper آمازون با هدف ارائه خدمات باند پهن ماهواره به ایالات متحده و در نهایت در سراسر جهان انجام می شود و می تواند اتصال به اپراتورهای بی سیم و شبکه های 5G را فراهم کند.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوزیس [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.