[ad_1]

216000 جان خود را به دلیل تاج 19 از دست داد
ریو ، سائوپائولو و دیگران.

پیوند_انتخابی
[브라질리아=AP/뉴시스]در تاریخ 23 (به وقت محلی) در یک ایستگاه اتوبوس در پایتخت برزیل ، معترضین معترض به رئیس جمهور زائر بولسونارو در برخورد با کرونا 19 شعارهایی مانند “واکسیناسیون فوری” و “استعفای بولسونارو” را در 24 دسامبر 2020 فریاد زدند.

[서울=뉴시스] گزارشگر Cha Mi-rye = هزاران برزیلی در روز دوم بیست و چهارم (به وقت محلی) اعتراضات خیابانی ترتیب دادند و دولت را به عدم اجرای قرنطینه دولتی متهم كردند كه منجر به كشته شدن 216000 نفر به دلیل گسترش گسترده تاج 19 شد و محكوم كرد استیضاح رئیس جمهور زائر بولسونارو. آنها جلسات و موکبهای مطالبه گری برگزار می کردند.

به گزارش آسوشیتدپرس و رسانه های محلی ، در شهرهای بزرگی مانند ریودوژانیرو و سائوپائولو ، ماشین ها در هر خیابان شهر بوق می زنند. در حدود دوازده شهر کوچک و متوسط ​​در سراسر کشور ، معترضین با پای پیاده در خیابان ها راهپیمایی کردند و فریاد زدند: “بولسونارو!”

تظاهرات روز یکشنبه 24 ام توسط گروه های محافظه کار که زمانی از رئیس جمهور حمایت می کردند ، در حالی که تظاهرات روز 23 توسط گروه های چپ و احزاب سیاسی برگزار شد.

مگ فرناندز ، مهندس 66 ساله ای که در تظاهرات اعتراضی در ریو در 24 ام شرکت کرد ، گفت: “وقتی بولسونارو حاضر شد ، ما به سیاستهای او علاقه مند بودیم و رأی موافق دادیم.”

به ویژه ، او گفت که از وحشت مانوسیسم در شمال آمازون متحیر شده است. حتی اگر آنها بخواهند در بیمارستان بستری شوند ، باید در لیست انتظار طولانی و طولانی قرار بگیرند و حتی تخت در بخش مراقبت های ویژه و اکسیژن درمانی کافی نیست.

او گفت: “من سال گذشته ناامید شدم ، اما وقتی این بحران را در مانائوس دیدم ، فکر کردم که باید به این دولت پایان دهم. خداحافظ ، بولسونارو!”

توماس پاوارو ، تحلیلگر سیاسی پیش بینی می کند که در حال حاضر خطر کمی برای استیضاح بولسونارو وجود دارد ، اما اگر نمایندگان احزاب حاکم در انتخابات 2 فوریه مجلس نمایندگان شکست بخورند ، اوضاع می تواند متفاوت باشد.

وی گفت ، حتی اگر پایه های کنگره با محبوبیت بولسونارو متزلزل شود ، این رژیم پایدار خواهد ماند.

با این حال ، اگر استیضاح انجام شود ، کارشناسان تحلیل می کنند که این اثر مخربی مانند اثر بمب هسته ای بر جامعه برزیل خواهد داشت.

بولسونارو که اکنون نیمی از دوره چهار ساله خود را سپری کرده است ، در هفته های اخیر به دلیل عدم موفقیت در قرنطینه و فاجعه در ماناوس و تأخیر در شروع واکسیناسیون در برزیل مورد انتقاد جدی قرار گرفته است. وی مدتها گفت که برزیل می تواند خسارت اقتصادی بیشتری نسبت به بیماریهای عفونی وارد کند و اقدامات قرنطینه و محدودیت ها را به آخر موکول کرد.

در همین حال ، دادستان ارشد برزیل ، آگوستو اراس ، در تاریخ 23 برای شروع تحقیقات علیه ادواردو پاسوئلو ، وزیر بهداشت ، به دادگاه مراجعه کرده است. این به دلیل بحران قرنطینه در استان مانائوس در منطقه آمازون است. وی گفت: وزارت بهداشت می دانست که اکسیژن پزشکی در 8 ژانویه تمام خواهد شد ، اما شواهدی دریافت کرده است که انتقال اکسیژن در منطقه را پس از 12 ژانویه به تأخیر انداخته است.

طبق نظرسنجی اخیر از 20 تا 21 ژانویه ، میزان رأی تایید بولسونارو نسبت به دسامبر سال گذشته به 37٪ کاهش یافته است و رکورد جدیدی در کاهش محبوبیت در ماه های پس از روی کار آمدن است. تعداد افرادی که گفتند او این کار را اشتباه انجام داده از 32٪ به 40٪ رسیده است. دامنه خطا ± 2٪ است.

وی در این مرکز گفت: “درخواست ما برای استیضاح به این دلیل نیست که وی مرتکب جرمی شده است. اما ما به جای تهیه واکسن یا اکسیژن در دوره حساس محافظت از تاج ، ما هزینه های هنگفت دولت را برای درمان های ناخوشایند یا خرافات که هیچ تأثیری نداشت ، هدر دادیم.” از ریو تیاگو سوسكیند ، یك دانشجوی 21 ساله كه اعتراضات خود را از 23 آغاز كرد ، گفت.

گفته می شود اعتراضات ضد دولتی علیه دولت بولسونارو یا تجمعات خواستار استیضاح مواردی است که کارشناسان سیاسی حتی تصورشان را هم ندارند.

افراد بیشتری به دنبال استیضاح هستند ، از جمله رئیس سابق دادگاه عالی کارلوس آیلس بریتو ، سیرو گومس نامزد پیشین ریاست جمهوری و هاشیگو بوارک.

در 22 ، روزنامه تأثیرگذار برزیلی Esta do de Sao Paulo حتی سرمقاله ای را به نفع استیضاح رئیس جمهور منتشر کرد.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *