[ad_1]

پیوند_انتخابی
[네피도=AP/뉴시스]سربازان میانمار از جاده نپیتو به سمت ساختمان پارلمان در دومین خیابان با وسایل نقلیه زرهی و موانع حفاظت می کنند. 02/2021

[서울=뉴시스] گزارشگر لی جه وو = شورای امنیت سازمان ملل متحد یک کنفرانس ویدئویی اضطراری را در خلوت برگزار کرد تا در مورد کودتای نظامی در میانمار در تاریخ 2 (به وقت محلی) بحث کند ، اما رسانه های خارجی مانند AP و AFP گزارش دادند که هیچ اقدامی توافق نشده است.

گوش دادن به شرنر برگینر ، فرستاده ویژه سازمان ملل در میانمار ، گفت: “شورای امنیت سازمان ملل باید بلافاصله سیگنال روشنی در حمایت از دموکراسی میانمار ارسال کند.” تماس گرفتم. “

اما اعلامیه پذیرفته نشد. دیپلمات ها که نخواستند نامشان فاش شود ، گفتند چین و روسیه که ارتباط تنگاتنگی با میانمار دارند ، این دیدگاه را که نیاز به بازبینی است ابراز کرده اند. این جلسه توسط انگلیس و به ریاست تور شورای امنیت در ماه فوریه تشکیل شد و به درخواست چین بصورت خصوصی برگزار شد.

باربارا وودوارد ، سفیر انگلیس در سازمان ملل گفت: “بحث و گفتگو با همکاران شورای امنیت سازمان ملل در مرحله بعدی ادامه خواهد داشت.”

خبرگزاری فرانسه گزارش داد كه انگلیسی ها طرحی را تهیه كرده اند كه خواستار “آزادی فوری افرادی است كه به طور غیرقانونی توسط ارتش در میانمار بازداشت شده اند”. در این پیش نویس همچنین آمده است که وضعیت اضطراری یک ساله اعلام شده توسط ارتش در میانمار را لغو می کند و از همه طرف ها می خواهد که به موازین دموکراتیک پایبند باشند. وی گفت از تحریم ها اشاره ای نکرده است.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *