[ad_1]

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스]جو بایدن ، رئیس جمهور آمریكا ، در تاریخ بیست و هشتم (به وقت محلی) ماه گذشته در دفتر كاخ سفید صحبت كرد. 2021.2.2.

[서울=뉴시스] گزارشگر شین یونگ وون = رئیس جمهور آمریكا جو بایدن در اول (به وقت محلی) كودتای نظامی در میانمار را به عنوان حمله به دموكراسی محكوم كرد و هشدار داد كه تحریم های فوری را در نظر خواهد گرفت.

در آن روز رئیس جمهور بایدن در بیانیه ای ارتش در میانمار را به بازداشت رهبران سیاسی مانند مشاور امور خارجه آنگ سان سوچی متهم كرد و وضعیت اضطراری مانند “گذار به دموكراسی و حمله مستقیم به حاكمیت قانون” را اعلام كرد.

وی هشدار داد: “ایالات متحده تحریم ها علیه میانمار را در راستای پیشرفت به سمت دموکراسی طی دهه گذشته لغو کرده است.” “معکوس کردن این پیشرفت لزوماً به بازنگری فوری قوانین و مراجع تحریم احتیاج دارد و اقدامات مناسب را در پی خواهد داشت.”

“ایالات متحده به کسانی که در این اوقات سخت با مردم میانمار هستند توجه می کند.” من تأکید کردم.

پیش از این ، سخنگوی کاخ سفید ، جن ساکی نیز هشدار داده بود که “اگر این تلاش را معکوس نکنیم ، علیه افرادی که مسئول آن هستند اقدام خواهیم کرد.”

وزیر امور خارجه تونی بلینکلن همچنین گفت: “ما به طور جدی نگران هستیم” و گفت: “ایالات متحده از آرمان های مردم میانمار برای دموکراسی ، آزادی ، صلح و رشد حمایت می کند. ارتش باید فوراً برعکس شود.”

دپارتمان نظامی میانمار دهم رهبر سیاسی ، فعالان حقوق بشر ، روزنامه نگاران و سایر رهبران سیاسی را به دلخواه در روز اول دستگیر و بازداشت کرد ، درست قبل از شروع جلسه جدید کنگره و اعلام وضعیت اضطراری به مدت یک سال.

اتحادیه ملی برای دموکراسی (NLD) ، به رهبری مشاور سوزی ، با پیروزی در انتخابات عمومی 2015 ، حکومت نظامی طولانی مدت میانمار را به پایان رساند. با این حال ، ارتش نتایج انتخابات را نپذیرفت و ادعا کرد که سو and رفتار وجود دارد و اقدامات نظامی را پیشنهاد می کند. افزایش یافته است.

◎ اخبار هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *