[ad_1]

پیوند_انتخابی
[서울=뉴시스] جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده در اولین روز تحلیف خود در 20 ام (به وقت محلی) تأکید کرد که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ویروس کرونا ماسک پوشیده است (کرونا 19). (عکس = ضبط توییتر توسط کاخ سفید) 2021.01.21.

[서울=뉴시스] واشنگتن پست (WP) در بیست و یکمین (به وقت محلی) گزارش داد خبرنگار لی جائه وو = رئیس جمهور ایالات متحده جو بایدن برای تمدید “معاهده کاهش استراتژیک تسلیحات جدید” (استارت جدید) با روسیه به مدت 5 سال امضا شده است. ) دو مقام ارشد آمریكایی گزارش را نقل كردند.

یک مقام ارشد به WP گفت ، “نیو استارت بدیهی است که به نفع امنیت ملی ایالات متحده است. وقتی روابط با روسیه خصمانه باشد منطقی تر است.”

پرتاب جدید توسط باراک اوباما ، رئیس جمهور و دیمیتری مدودف ، رئیس جمهور روسیه ، در آوریل 2010 در پراگ ، جمهوری چک امضا شد و در فوریه سال بعد اجرایی شد. در آن توافق ، دو طرف توافق کردند که حداکثر 1550 کلاهک هسته ای و 700 موشک و بمب افکن مستقر کنند. در صورت توافق هر دو طرف ، می توان آن را برای پنج سال دیگر تمدید کرد.

آخرین مهلت تمدید شروع ، پنجم ماه آینده است. کارشناسان نگرانند که انقضا این توافق نامه اجازه استقرار بدون محدودیت زیردریایی های هسته ای ، بمب افکن ها و موشک ها را فراهم کند ، که می تواند رقابت تسلیحاتی هسته ای بین دو کشور را تحریک کند.

رئیس جمهور پیشین دونالد ترامپ نیز خواستار تمدید شد ، اما از قلم افتاد. او خواستار مشارکت چین شد ، اما رد شد. مقامات آمریکایی امیدوارند که از سرگیری شروع جدید به عنوان پایه ای برای توافق نامه کنترل تسلیحات جدید ، از جمله با چین باشد ، WP گفت.

یک مقام ارشد که خواست نامش فاش نشود ، گفت: “همانطور که با روسیه کار می کنیم ، روسیه را به دلیل رفتارهای بی پروا و تهاجمی که در ماه ها و سال های اخیر دیده است ، مسئول خواهیم دانست.”

پرزیدنت بایدن به مدیر سرویس اطلاعات ملی (DNI) ، آریل هاینز ، دستور داد اطلاعات مربوط به این ادعاها ، از جمله دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته ، استفاده از سلاح های شیمیایی علیه الکسی ناوالنی ، رهبر مخالفان روسیه و وضعیت نظامی تحت تعقیب ایالات متحده را ارزیابی کند. افغانستان. مقامات ارشد گفتند این طرح است.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *