[ad_1]

“تلاش برای تقویت روابط ایالات متحده و فرانسه … نیاز به همکاری نزدیک بین دو کشور

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스]جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده هنگام خروج از کلیسای جامع پس از شرکت در مراسم مذهبی در کلیسای کاتولیک مقدس ترینیتی در جورج تاون در نزدیکی واشنگتن در 24 (به وقت محلی) دست خود را تکان داد. 25/21 2021.

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم نان یانگ = رئیس جمهور ایالات متحده جو بایدن و رئیس جمهور فرانسه امانوئل مکرون اولین ارتباط را بین رهبران برقرار کردند. شناخته شده است که دو رهبر در مورد مسائل مربوط به تغییر آب و هوا ، از جمله پاسخ به عفونت ویروس کرونا ، بحث کردند (کرونا 19).

کاخ سفید در بیانیه ای در بیست و چهارم (به وقت محلی) در وب سایت خود گفت: “رئیس جمهور بایدن امروز با رئیس جمهور ماکرون تماس گرفت تا ابراز تمایل خود برای تقویت روابط دوجانبه و قدیمی ترین اتحاد کند.”

الیز نیز در همان روز بیانیه ای داد و گفت: “دو رئیس جمهور گفتگوی عملی صمیمی و صمیمی داشتند” و “در مورد امنیت بین المللی ، بحران و موضوعات چند جانبه ، درباره احتمال اجماع گفتگو كردند.

براساس بیانیه ای ، رئیس جمهور بایدن بر قصد خود برای تقویت روابط با کشورهای اروپایی از طریق مشارکت با سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) به ارز خارجی تأکید کرد.

پیش از این ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین آمریکا ، علیه فشارهای متحدان اروپایی ، با فشار بیشتر برای دفاع و تشویق به جابجایی ارتش آمریكا ، درگیر دیپلماسی مبتنی بر سود بود. به همین دلیل این ترس ابراز شده است که در صورت انتخاب مجدد رئیس جمهور ترامپ ، وی می تواند از ناتو خارج شود.

رئیس جمهور بایدن ، که یک خط دیپلماتیک سنتی گرایانه ایجاد کرده است ، به نظر می رسد تمرکز خود را بر احیای موقعیت چهار ساله دولت ترامپ دارد. تأکید بر مشارکت با ناتو و اتحادیه اروپا در این روز نیز به عنوان بخشی از این حرکت تفسیر می شود.

کاخ سفید همچنین توضیح داد که رئیس جمهور بایدن و رئیس جمهور ماکرون نیاز به همکاری نزدیک بین دو کشور برای پیگیری وظایف مشترک مانند تغییر آب و هوا ، کرونا 19 و بهبود اقتصاد جهانی را دارند.

این دو رهبر همچنین گفتند که اولویت های مشترک بین دو کشور در مورد مسائل دیپلماسی خارجی مانند چین ، خاورمیانه و روسیه مشترک هستند. به ویژه در بخش خاورمیانه گفته می شود که دو کشور توافق کرده اند که در زمینه حل مسئله هسته ای ایران همکاری کنند.

به دنبال خروج دولت سابق ترامپ از توافق هسته ای ایران (JCPOA ، برنامه جامع اقدام مشترک) ، رئیس جمهور ماکرون به طور فعال در میانجیگری بین ایالات متحده و ایران و ملاقات با رهبران ایران نقش داشته است.

الیزگونگ همچنین گفت ، “(دو رئیس جمهور) امیدوارند که بازگشت ایالات متحده به توافقنامه پاریس در مورد تغییرات آب و هوایی مرحله جدیدی از اقدامات را باز کند.”

در تاریخ 22 ، رئیس جمهور بایدن دیپلماسی دیپلماتیک تمام عیار را با جاستین ترودو نخست وزیر کانادا آغاز کرد. انتظار می رود گفتگوهای عادی تری در این هفته با تمرکز بر متحدان اروپایی ادامه یابد.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.