[ad_1]

پیوند_انتخابی
[뉴캐슬=AP/뉴시스]جو بایدن ، رئیس جمهور تازه منتخب بعدی ایالات متحده ، یک روز قبل از مراسم تحلیف ، در نوزدهم (به وقت محلی) در نیوکاسل ، دلاور ، سخنرانی کرد. 2021.01.20.

[서울=뉴시스] خبرنگار جائو لی = مراسم تحلیف جو بایدن ، چهل و ششمین رئیس جمهور تازه انتخاب شده ایالات متحده ، در تاریخ 20 ام (به وقت محلی) برگزار می شود. رویداد آغازین تحت عنوان “آمریکای یکپارچه” به دلیل عفونت ویروس کرونا به شدت کاهش یافت (کرونا 19). این در حالی است که پایتخت ، واشنگتن دی سی ، به دلیل ترس از اعتراضات خشونت آمیز ، مسدود شده است.

به گزارش صدای ایالات متحده (VOA) ، قبل از روی کار آمدن جو بایدن ، مرزهای پایتخت ، واشنگتن دی سی ، به طور قابل توجهی تقویت شد. مناطق اطراف کاخ سفید و پارلمان فدرال ، محل برگزاری مراسم تحلیف ، توسط سیم های خاردار و موانع سیمانی کاملاً مسدود شده است و نیروهای دفاع ایالتی مسلح به اسلحه های خودکار ، امنیت شدید را پرداخت می کنند.

National Mall روبروی پایتخت ، جاده های اطراف آن و ایستگاه های بزرگ مترو در مرکز شهر واشنگتن بسته شد و همه پل های ویرجینیا به واشنگتن مسدود شد. با استقرار نیروهای گارد ملی در سراسر واشنگتن ، برنامه ریزی شده است که مقیاس در روز افتتاحیه به 25000 نفر افزایش یابد.

علاوه بر این ، در پاسخ به هشدارها مبنی بر اعتراضات مسلحانه در 50 ایالت ایالات متحده ، نیروهای دفاعی افزایش یافته و یا کنگره مسدود شده است.

در روز ششم ، در میان ترس روزافزون از ناآرامی مانند حمله رئیس جمهور دونالد ترامپ به پایتخت ، طبق برنامه ریزی های انجام شده مراسم تحلیف بایدن در پله های غربی پایتخت برگزار می شود.

کیت بدینگ فیلد ، رئیس بعدی دفتر روابط عمومی ، در هفدهم در ABC ظاهر شد و گفت: “این مراسم تحلیف یک تصویر بصری مهم است که مقاومت دموکراسی آمریکا در برابر جهان را نشان می دهد.”

در مراسم تحلیف جورج دبلیو بوش و بیل کلینتون ، رئیس جمهور پیشین باراک اوباما و معاون فعلی رئیس جمهور مایک پنس حضور خواهند داشت. رئیس جمهور ترامپ غایب است. رئیس جمهور ترامپ پس از برگزاری مراسم بازنشستگی جداگانه در پایگاه نیروی هوایی اندروز در نزدیکی واشنگتن ، ساعاتی قبل از مراسم تحلیف واشنگتن را ترک خواهد کرد.

در مراسم تحلیف ، كاملا هریس معاون رئیس جمهور تازه منتخب ابتدا سوینیا سوتومایور ، اولین عدالت فدرال لاتین ، در برابر قاضی دادگاه عالی سوگند یاد می كند ، در حالی كه بایدن منتخب سوگند افتتاحیه را به جان رابرتز ، رئیس دیوان عالی كشور می خواند. بایدن منتخب طرحی را برای دولت ایالتی از طریق سخنرانی افتتاحیه ارائه می دهد.

ران کلین ، رئیس ستاد کاخ سفید ، در مصاحبه ای با سی.ان.ان در هفدهم گفت که مراسم تحلیف بایدن “پیامی برای پیشرفت ، ادغام و دستیابی به شغل کشور است.”

در همان روز ، بیدینگفیلد ، رئیس امور عمومی ، در مصاحبه با فاکس نیوز گفت که بایدن در سخنان آغازین خود “طی چهار سال گذشته اختلافات و نفرت را ترک خواهد کرد و یک طرح مثبت و خوش بینانه برای کشور ارائه خواهد کرد.”

پس از تأیید پیروزی در انتخابات ، بایدن منتخب ابتدا وحدت را به عنوان موضوع پیشنهاد داد و موضوع این مراسم تحلیف نیز “امریکا یونایتد” بود.

پیوند_انتخابی
[서울=뉴시스]

پس از سخنرانی افتتاحیه آهنگ تکنوازی ملی خواننده لیدی گاگا ، اجرای جنیفر لوپز و دعای تبریک کشیش سیلوستر بیمان.

پس از مراسم تحلیف ، بایدن از بازرسی افتخار نظامی بازرسی کرد. رئیس جمهور بایدن و معاون رئیس جمهور هریس سپس به همراه یک جفت روسای جمهور سابق بوش ، کلینتون و اوباما به گورستان ملی آرلینگتون نقل مکان کردند و برای مزار این سرباز گمنام تاج گل گذاشتند.

رئیس جمهور بایدن سپس با همراهی یک گروه ارتش و تسلیحات مشترک به کاخ سفید نقل مکان کرد و به عنوان رئیس جمهور شروع به کار کرد.

مراسم افتتاحیه پس از همه گیری جهانی آلودگی ویروس کرونا به میزان قابل توجهی کاهش یافت. اولاً ، تعداد افرادی که به مراسم افتتاحیه دعوت شده اند به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

معمولاً 200،000 دعوت نامه به مراسم تحلیف رئیس جمهور قبلی ارسال می شد. امسال اما به دلیل تاج جدید ، دعوت از عموم مردم وجود ندارد و اعضای مجلس سنا و اتاق فقط می توانند همزمان از یک نفر دعوت کنند.

رویدادهای اصلی افتتاحیه نیز با رویدادهای مجازی آنلاین جایگزین شده است. در یک کنفرانس خبری در اوایل ماه گذشته ، بایدن در یک کنفرانس خبری گفت که به دلیل نگرانی های امنیتی ناشی از تاج ، رژه بزرگی از پایتخت تا کاخ سفید برگزار نخواهد شد.

روسای جمهور گذشته پس از مراسم تحلیف رژه بزرگی را با ماشین به کاخ سفید برپا کرده اند و صدها هزار نفر در حال تماشا و استقبال هستند.

کمیسیون بایدن در بیانیه ای گفت ، امسال ، برای جلوگیری از شیوع کرونا 19 ، رژه رد می شود و جای خود را به رژه مجازی می دهد که به صورت زنده در سراسر کشور پخش می شود. وی افزود: رژه مجازی از قهرمانان آمریکایی تجلیل می کند ، آمریکایی ها را از همه اقشار برجسته می کند و تنوع و میراث جدید آمریکا را منعکس می کند.

علاوه بر این ، توپ سنتی شب برای تحلیف رئیس جمهور کنار گذاشته می شود. در عوض ، یک برنامه تلویزیونی 90 دقیقه ای به میزبانی تام هنکس بازیگر و با حضور افراد مشهور با حضور رئیس جمهور بایدن و معاون رئیس جمهور هریس جایگزین آن خواهد شد.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *