[ad_1]

ترامپ حمایت از سازمان های خارجی را که در سقط جنین مشارکت دارند ممنوع می کند
بایدن دستورالعمل اجرایی برای پس گرفتن سیاست را امضا می کند

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스] جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده ، در کاخ سفید در روز 28 (به وقت محلی) سخنرانی می کند. 29.01.2021.

[서울=뉴시스] در تاریخ بیست و هشتم (به وقت محلی) ، جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده ، یک فرمان اجرایی را لغو کرد که سیاست دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق ، که حمایت از سازمان های بین المللی مربوط به سقط جنین (سقط جنین) را تنظیم می کند ، لغو می شود.

واشنگتن پست (WP) گزارش داد كه رئیس جمهور بایدن دستورالعمل امضا برای به اصطلاح “سیاست مکزیكوسیتی” را امضا كرده است.

این سیاست به نام مکانی که برای اولین بار در سال 1984 اعلام شد ، همیشه یکی از موضوعات داغ در مورد موضوع سقط جنین بوده است. این سیاست بودجه دولت آمریكا را برای سازمانهای بین المللی كه روشهای سقط جنین و اطلاعات مربوط به آنها را ارائه می دهند ، منع می كند.

سپس بیل کلینتون و باراک اوباما از دموکرات های سابق کناره گیری کردند. رئیس جمهور سابق جمهوری خواه جورج دبلیو بوش و دونالد ترامپ با استدلال اینکه پول عمومی نباید وارد گروه های حمایت از سقط جنین شود ، این موضوع را تکرار کردند.

علاوه بر این ، رئیس جمهور بایدن روشی را برای بطلان سیاست رئیس جمهور سابق ترامپ در مورد منع استفاده از وجوه برنامه ریزی خانواده فدرال توسط آژانس های سقط جنین آغاز کرده است.

پرزیدنت بایدن با امضای یادداشتی به وزارت بهداشت و خدمات انسانی دستور بررسی سیاست های رئیس جمهور سابق ترامپ را داد.

به دنبال سیاست ترامپ ، یارانه های Planned Parenthood ، یک سازمان غیرانتفاعی خصوصی که خدمات بهداشتی مانند سقط جنین در ایالات متحده را ارائه می دهد ، به طرز چشمگیری کاهش یافته است.

رئیس جمهور بایدن در سال 1973 گفت كه دادگاه عالی رای رو علیه وید را كه حق زنان برای سقط جنین را به رسمیت شناخته بود ، تأیید كرد. دادگاه عالی با این تصمیم سقط جنین را تا 28 هفته بارداری مجاز دانست و در سال 1992 انجمن برنامه ریزی خانواده آمریکا علیه کیسی این مدت را به 24 هفته کاهش داد.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز نیوز@newsis.com

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *