[ad_1]

به نظر می رسد “تا روز آمریکایی” در 25 ام
اولویت خرید در فدرال در ایالات متحده
مانند “اولین آمریکایی” ترامپ.

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스]جو بایدن ، رئیس جمهور جدید ایالات متحده در روز 22 (به وقت محلی) در اتاق ناهار خوری ایالتی کاخ سفید سخنرانی می کند. 25/21 2021.

[서울=뉴시스] گزارشگر نیلی نارا = رئیس جمهور آمریکا جو بایدن این هفته دستور اجرایی “خرید آمریکایی” را امضا می کند.

رئیس جمهور بایدن ضمن اجرای سیاست های خود ، گام هایی را برای پس گرفتن دستور اجرایی دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین برداشته است. این بار اما ، در چارچوب “اول آمریکا” رئیس جمهور سابق ترامپ ، وی قصد دارد دستورالعمل اجرایی ترجیحی محصولات آمریکایی را صادر کند.

طبق گزارش هیل و وال استریت ژورنال (WSJ) در بیست و چهارم (به وقت محلی) ، رئیس جمهور بایدن در 25 امین چنین حکمی اجرایی را امضا کرد.

رئیس جمهور بایدن پس از روی کار آمدن در تاریخ 20 ام هر روز مطابق با موضوع مشخص شده ، یک دستور اجرایی صادر کرد.

انتظار می رود روز دوشنبه ، بیست و پنجم ، “روز آمریکایی را بخرید”. این یک دستورالعمل اجرایی است که آژانسهای فدرال را ملزم به اولویت تجارت آمریکایی در خرید محصولات و خدمات می کند.

وزیر امور خارجه کاخ سفید رون کلاین در یادداشتی گفت که دستورالعمل اجرایی “به تعهد خود برای تقویت مقررات ایالات متحده عمل خواهد کرد.” توضیح خاصی داده نشده است

رئیس جمهور بایدن در جریان مبارزات انتخاباتی خود قول داد 400 میلیارد دلار (حدود 440 تریلیون دلار) برای خرید محصولات ساخته شده توسط کارگران آمریکایی در دوره اول ریاست جمهوری خود سرمایه گذاری کند. وی همچنین گفت که برخورد با تبلیغات تقلبی را که ادعا می شود خارجی و آمریکایی هستند ، افزایش خواهد داد.

WSJ گفت که در مشخصات تفاوت هایی وجود دارد ، اما این ایده شبیه رئیس جمهور ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکایی است. رئیس جمهور سابق ترامپ با وقاحت بر این موضع خود پافشاری کرد و جنگ گمرکی را برانگیخت و با سازمان تجارت جهانی (WTO) مقابله کرد.

مطابق WSJ ، دولت های خارجی نگران این دستور اجرایی هستند. طبق تجزیه و تحلیل ، شرکت های محلی می توانند از بازار بزرگ خرید دولت ایالات متحده خارج شوند.

کالین رابرتسون ، دیپلمات سابق کانادا و نایب رئیس م Thinkسسه Think Tank برای امور جهانی ، گفت: “این امر به ویژه برای کانادا از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا اقتصاد کانادا و آمریکا از نزدیک ادغام شده اند.”

رابرتسون گفت: “اگر این دستور عملی شود ، شرکت های کانادایی شکایت می کنند که ما را مستثنی کرده اند.”

گری هافبائر پیترسون ، یکی از اعضای ارشد موسسه سیاست اقتصادی بین المللی (PIIE) ، گفت: “بر اساس توافق WTO ، شرکای تجاری در حال بررسی این موضوع هستند که آیا در دستور اجرا عبارتی وجود دارد که دسترسی شرکت های خارجی به خریدهای ایالات متحده را تضمین می کند. ”

وی دید که “چگونگی نوشتن دستورالعمل اجرایی ایالات متحده توسط رئیس جمهور بایدن” “یک آزمایش واقعی” برای همکاری با متفقین است.

طبق WSJ ، در سال مالی 2019 ، آژانس فدرال ایالات متحده 586 میلیارد دلار (تقریبا 640 تریلیون وون) برای قرارداد سفارشات مستقیم کالاها و خدمات هزینه کرد. وزارت دفاع آمریكا ، بزرگترین خریدار محصولات صنعتی در جهان ، تقریباً دو سوم آن را تشکیل می دهد.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز نیوز@newsis.com

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *