[ad_1]

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스]در هجدهم (به وقت محلی) در کاپیتول واشنگتن دی سی ، تمرین برای مراسم تحلیف جو بایدن ، رئیس جمهور تازه انتخاب شده آمریکا. 2021.01.19.

[위싱턴=AP/뉴시스] خبرنگار کیم جونگ اون = جو بایدن رئیس جمهور منتخب ایالات متحده قصد دارد در روز 20 مأموریت کار خود ، لایحه کامل مهاجرت را ارائه دهد.

این یک تغییر اساسی در سیاست سختگیرانه مهاجرت دولت ترامپ برای اعطای تابعیت رسمی به حدود 11 میلیون مهاجر غیرقانونی است که به مدت هشت سال در ایالات متحده و بدون وضعیت قانونی زندگی می کنند.

این لایحه شامل آنچه که بایدن در طول مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری به جامعه مهاجران مانند لاتین وعده داده بود ، بود. با این حال ، از آنجا که تقویت امنیت مرزی ، با حمایت حزب جمهوریخواه ، درگیر نمی شود ، موقعیت اکثریت دموکرات نمی تواند تضمین کننده تصویب پارلمان فدرال ضعیف باشد.

به گفته منابع آگاه از این لایحه ، صدها صفحه لایحه مهاجرت اندکی پس از مراسم تحلیف بایدن معرفی می شود. در جریان مبارزات انتخاباتی سال گذشته ، بایدن نامزد سیاست مهاجرت ترامپ را به عنوان “حمله بی رحمانه به ارزش های آمریکایی” محکوم کرد و ضمن حفظ پلیس مرزی ، قول داد “این آسیب ها را سالم نگه دارد”.

از اول ژانویه سال 2021 ، طبق قانون ، افراد مقیم در ایالات متحده که فاقد وضعیت قانونی هستند ، 5 سال بعد ، دارای شرایط قانونی موقت ، گرین کارت ، با رعایت شرایط اساسی مانند تصویب سوابق کیفری و پرداخت مالیات ، را دریافت می کنند. پس از انقضا سه سال دیگر ، تابعیت متقاضی تابعیت مجاز است.

برای برخی از 11 میلیون بودایی ، این روند ممکن است در مدت زمان کوتاه تری به پایان برسد. به اصطلاح داکا (اقدامات به تعویق افتاده برای اجرای قانون مهاجرت برای خردسالان DACA که به ایالات متحده می رسند) که خردسال هستند و به طور غیرقانونی با والدین خود در ایالات متحده زندگی می کنند ، رویابین توسعه برای خردسالان غیرآمریکایی) و کارگران فصلی کشاورزی و غیره اگر در هنگام تحصیل در مدرسه شرایط لازم را داشته باشید ، می توانید زودتر کارت سبز دریافت کنید.

اما این لایحه با لایحه گسترده اصلاحات مهاجرتی که توسط رئیس جمهور باراک اوباما و بایدن معاون رئیس جمهور در زمان دولت دموکرات سابق ارائه شده مطابقت ندارد. لایحه اوباما پس از تصرف مجلس نمایندگان توسط حزب جمهوری خواه لغو شد و شامل تعدادی از برنامه های ویزا از جمله مقررات تقویت مرزها و کارگران مهمان در لایحه بایدن نبود.

◎ هم اندیشی مطبوعات خبری [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.