[ad_1]

سفیر آمریکا در سازمان ملل “از سرگیری مشارکت و حمایت از فلسطین”
ترامپ پس از یک اقدام واضح طرفدار اسرائیل ، واکنش فلسطینی ها را آغاز کرد

پیوند_انتخابی
[라말라=AP/뉴시스]معترضین فلسطینی هنگام اعتراض به برنامه صلح آمریکا در خاورمیانه در رام الله ، کرانه باختری در 30 ام (به وقت محلی) عکسهای دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا را می سوزانند. 01/31/2020

[서울=뉴시스]خبرنگار جی لی = جو بایدن دولت ایالات متحده شروع به ترمیم روابط با فلسطین می کند. رئیس جمهور پیشین دونالد ترامپ از فلسطین نسبت به جنبش گستاخی اسرائیل واکنش نشان داده است.

به گفته سفارت آمریکا در سازمان ملل ، ریچارد میلز سفیر سازمان ملل در جلسه علنی شورای امنیت سازمان ملل در مورد وضعیت خاورمیانه در تاریخ 26 (به وقت محلی) گفت که دولت بایدن از تصمیم دولت در مورد همزیستی E – پال

وی گفت: “طبق دولت جدید ، سیاست ایالات متحده حمایت از راه حل توافق متقابل برای هر دو كشور است.” آسیابها “اسرائیل در صلح و امنیت با کشور واقعی فلسطین زندگی می کند.”

وی گفت: “برای رسیدن به این هدف ، دولت بایدن درگیری معتبر ایالات متحده با فلسطین و اسرائیل را بازیابی خواهد کرد.” وی همچنین اعلام کرد که کمک های اقتصادی و انسانی خود را به فلسطین از سر خواهد گرفت.

“راه حل دو کشور) دیدگاهی است که از آرمانهای قانونی فلسطینیان برای داشتن کشور خود و زندگی با عزت و امنیت دفاع می کند ، در حالی که آینده اسرائیل را به عنوان یک کشور یهودی دموکراتیک ، علی رغم فشار شدید ، تأمین می کند.”

رئیس جمهور بایدن پیشنهاد کرده است راه حل قبلی دو کشور احیا شود و گفتگو با فلسطین درمورد درگیری E-Pal از سر گرفته شود. دولت پیشین باراک اوباما ، جایی که وی معاون رئیس جمهور بود ، همچنین بر همزیستی دو کشور تأکید کرد.

با این حال ، رئیس جمهور سابق ترامپ یک سیاست کاملاً طرفدار اسرائیل بود. وی اورشلیم را به عنوان پایتخت اسرائیل ، منطقه درگیری E-Pal به رسمیت شناخت و به اورشلیم ، به سفارت آمریکا در اسرائیل منتقل شد.

پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر ، دولت سابق ترامپ همچنین میانجیگری روابط دیپلماتیک بین کشورهای عربی مانند اسرائیل ، امارات ، بحرین و سودان را انجام داد.

بودجه سازمان پناهندگان فلسطینی سازمان ملل (UNRWA) با امتناع از مذاکره با اسرائیل بدون دلیل موجه قطع شده و پناهجویانی که در تشکیلات خودگردان فلسطین مانند کرانه باختری و غزه زندگی می کنند با شرایط بدتر نیز اخراج شده اند.

ریاض مالکی ، وزیر امور خارجه فلسطین استدلال می کند که دولت سابق ترامپ از قدرت و نفوذ آمریکا برای حمایت از اشغال غیرقانونی و کنترل اسرائیل استفاده می کند.

وی در جلسه شورای امنیت گفت: “زمان بهبود و ترمیم خسارات وارده از آخرین دولت ایالات متحده است.”

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *