[ad_1]

برنامه تور مشخص نشده است … با سران متحدان در سراسر اروپا صحبت کنید

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스]جو بایدن ، رئیس جمهور جدید ایالات متحده ، در روز 22 (به وقت محلی) در اتاق ناهار خوری ایالتی کاخ سفید سخنرانی می کند. 23.01.2021.

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم نان یانگ = رئیس جمهور آمریکا جو بایدن دیپلماسی تمام عیار را در اجلاس 22 ام (به وقت محلی) در سومین روز تحلیف خود از طریق گفتگو با جاستین ترودو نخست وزیر کانادا آغاز کرد.

طبق گفته CBC و AP عمومی کانادا ، رئیس جمهور بایدن در همان روز حدود 30 دقیقه با نخست وزیر ترودو صحبت کرد. یک مقام ارشد ناشناس به سی بی سی گفت که “اولویت ها (بین رهبران دو کشور) بسیار سازگار است.”

این مقام مسئول افزود: او (بایدن) رابطه خوبی با ما دارد و می خواهد هر طور که می خواهیم همکاری کند. CBC ارزیابی کرد که رئیس جمهور بایدن دارای ارزشهای سیاسی قابل توجهی با نخست وزیر ترودو است.

بر اساس این گزارش ها ، موضوعات مختلفی از جمله بهبود اقتصادی ، تغییر آب و هوا ، مسائل امنیتی در قاره آمریکای شمالی ، همکاری بومی و روابط بین الملل ، از جمله پاسخ کرونا مورد بحث قرار گرفت.

با توجه به کرونا 19 ، تحویل واکسن تولید شده در تاسیسات فایزر در کالامر ، میشیگان ، به کانادا نیز مورد بحث قرار گرفت. کانادا از تأسیسات فایزر در پیرس بلژیک واکسن دریافت می کند و انتظار می رود که در آینده میزان تجهیزات کاهش یابد.

علاوه بر این ، گزارش شده است که دو رهبر توافق کردند که ماه آینده دیدار کنند. با این حال ، با گسترش کرونا 19 ، هنوز مشخص نیست که این اجلاس واقعاً رو در رو برگزار می شود یا بر اثر سوختگی.

در همین رابطه ، سخنگوی کاخ سفید ، جن ساکی گفت: “مدتی طول خواهد کشید” و “هیچ محتوایی برای گفتن زمان (تور) وجود ندارد” ، در مورد برنامه سفر خارج از کشور ، رئیس جمهور بایدن.

به نظر می رسد که نه تنها مکالمه های خوبی در مورد یکدیگر از طریق تلفن وجود دارد. گفته می شود نخست وزیر ترودو از لغو مجوز پروژه خط لوله Keystone XL ناامید شده است.

این پروژه انتقال نفت خام از طریق خطوط لوله از آلبرتا در غرب کانادا به تگزاس و ایلینوی است. در طی این پروژه ، وی توسط گروه های محیط زیست دفع شد و یک بار به عنوان رئیس جمهور باراک اوباما متوقف شد.

رئیس جمهور پیشین دونالد ترامپ در زمان حضور در دفتر خود ، تکمیل پروژه را در سال 2017 تصویب کرد ، اما جانشین وی ، رئیس جمهور بایدن ، مجوز را لغو کرد و پروژه را در 20 ام روز اول افتتاح آن متوقف کرد

رئیس جمهور بایدن گفت وقتی نخست وزیر ترودو ابراز نارضایتی کرد با مشکلات کانادا همدرد بود ، اما گفت که او از اقدامات خود دفاع می کند به این دلیل که این یک وعده انتخاباتی و تصمیمی است که در دولت سابق اوباما گرفته شده است.

در مورد Keystone XL ، فرماندار آلبرتا ، جیسون کنی خواستار مجازات تلافی جویانه علیه ایالات متحده در کانادا شده است. با این حال ، به نظر نمی رسد که در این دعوت ذکر شده باشد.

پس از گفتگو با نخست وزیر ترودو ، گزارش شد که رئیس جمهور بایدن با رئیس جمهور مکزیک آندرس مانوئل لوپز اوبرادور صحبت کرده و آمادگی خود را برای برقراری روابط بین ایالات متحده ، کانادا و مکزیک ابراز داشته است.

پرزیدنت ابرادور این بیانیه را پس از تماس بیان کرد و تماس با رئیس جمهور بایدن را “دوستانه و محترمانه” توصیف کرد. آنها گفتند که در مورد مهاجرت ، بزرگترین مشکل بین مرز جنوبی ایالات متحده و مکزیک ، و همچنین در مورد موضوع قاچاق مواد مخدر و پاسخ کرونا بحث کردند.

به گفته کاخ سفید ، رئیس جمهور بایدن باید هفته آینده ، به طور عمده در کشورهای اروپایی ، با رهبران متفقین صحبت کند. ساکی گفت: “ما با اتحادیه خود ، از جمله تعدادی از کشورهای اروپایی ، تماس خواهیم گرفت.” با این حال ، برنامه مشخصی برای تماس ها وجود نداشت.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *