[ad_1]

“پایان دولت شیطانی ترامپ … فشار ایران رسوایی تاریخ است”

پیوند_انتخابی
[윌밍턴=AP/뉴시스]جو بایدن رئیس جمهور منتخب ایالات متحده در تئاتر کوئین در ویلمینگتون ، دلاور در روز چهاردهم سخنرانی می کند. 2021.01.19.

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم نان یانگ = یک روز قبل از مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید منتخب بعدی آمریکا ، جو بایدن ، ایران اصرار بر رعایت توافق هسته ای (JCPOA ، برنامه اقدام مشترک جامع) داشت که دولت دونالد ترامپ استعفا داد.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایران از مهر نیوز و ایرنا ، سخنگوی دولت ایران علی راویری در نوزدهم (به وقت محلی) یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار کرد و گفت: ما عمدتا بر روی برجام متمرکز هستیم و دولت آمریکا باید به وعده برجام عمل کند. آشکار شد

پیش از این ، دولت ترامپ اعلام کرد که از برجام که در زمان دولت باراک اوباما در ماه مه 2018 امضا شد ، خارج شد. از آن زمان ، دو کشور به دلیل از سرگیری تحریم های گسترده دولت آمریکا و کاهش اجرای توافق نامه دولت ایران ، دچار تنش شده اند. همچنین یک مورد سرنگونی هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی توسط سپاه پاسداران ایران وجود داشت.

سخنگوی راویری تغییر رژیم پس از تحلیف بایدن منتخب را “پایان دولت شیطانی ترامپ” توصیف کرد. وی با انتقاد از سیاست دولت ترامپ علیه ایران گفت: “سیاست حداکثر فشار بر ایران به یک شرم ابدی در تاریخ جهان تبدیل شده است.”

وی تأكید كرد: “با فشار و تحریم ها ، ما نمی توانیم كشور خود را مجبور به رعایت خواسته های بیش از حد كنیم. “این یک خواسته جهانی است که ایالات متحده از قوانین بین المللی و تعهدات قانونی پیروی کند.”

وی به سادگی افزود: “ما هیچ پیامی از بایدن-ال دریافت نکرده ایم.” از زمان روی کار آمدن ، بایدن پیشنهاد بازگشت به برجام و از سرگیری گفتگوها با ایران را داده است.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *