[ad_1]

مخالفت با کرونا 19 ، از سرگیری ورود مسلمانان ، الحاق مجدد به توافق نامه آب و هوای پاریس و غیره
اعلام طرح سیستم نتیجه اولیه “رعد و برق عامل” به مدت 10 روز

پیوند_انتخابی
[윌밍턴/AP=뉴시스]جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده ، در روز 15 ام (به وقت محلی) با ویلمینگتون ، کمیسر کوئینز ، از دلاور صحبت می کند. 2021.01.16

[서울=뉴시스] گزارشگر چا می ری = اولین کاری که رئیس جمهور منتخب بعدی جو بایدن در اولین روز پس از روی کار آمدن خود انجام خواهد داد این است که پرهیجان ترین و بحث برانگیزترین سیاست های رئیس جمهور پیشین دونالد ترامپ را به جایگاه اصلی خود برگرداند و به شیوع آن پاسخ دهد. کرونا 19. در شانزدهم (به وقت محلی) رونمایی شد.

طبق گزارش آسوشیتدپرس و دیگران ، اولین “عملیات نجات” رئیس جمهور بایدن با 10 دقیقه عملیات رعد و برق سریع دنبال شد. در همین حال ، مقامات تدارکات می گویند که منتظر تصویب کنگره نخواهند ماند ، اما در حال اصلاح سیاست های اشتباه و دستورات اجرایی هستند که بدترین ننگ را در دوره رئیس جمهور ترامپ برجای گذاشت و کشور را به مسیر درست هدایت کرد.

پس از مراسم تحلیف در 20 ام ، رئیس جمهور بایدن بلافاصله به سیاست ترامپ در مورد ممنوعیت مهاجرت از کشورهایی که جمعیت زیادی از مسلمانان به ایالات متحده دارند پایان می دهد. برداشت از کنوانسیون تغییر آب و هوا در پاریس برای ورود مجدد بازگردانده می شود. علاوه بر این ، بلافاصله دستورالعمل اداری صادر می کند که ماسک ها را باید در ساختمانهای فدرال یا مجتمع ها و هنگام مسافت های طولانی استفاده کنید.

این اقدامات پیش شرط اجرای حدود دوازده سیاست در روز اول ورود بایدن به کاخ سفید است که در یادداشتی به مشاوران ارشد رون کلاین ، وزیر بعدی کاخ سفید ، تأیید می شود.

کلین در یادداشتی گفت: “این اولین دستورات اجرایی میلیون ها انسان را در بحران نجات خواهد داد. اعمال بایدن فقط برای ترمیم بدترین آسیب های دولت ترامپ نیست. تمام ایالات متحده.” من می خواهم این کار را دوباره انجام دهم و ادامه بدهم. “

وزیر کلاین گفت که همکاری کنگره برای اهداف بایدن ضروری است ، از جمله تسکین هزینه های عظیم اضطراری ناخوشایند 1.9 تریلیون کرونا 19 که “به طور کامل تأمین شود”.

وی افزود که بایدن در اولین روز تحلیف خود قانون جامع اصلاحات مهاجرت را به کنگره پیشنهاد خواهد کرد.

در 21 ، دومین روز از مراسم تحلیف خود ، رئیس جمهور بایدن قصد دارد دستورالعمل اداری مربوط به کرونا 19 مانند بازگشایی مدارس و مراکز خرید در سراسر کشور و گسترش قابل توجه آزمایش ویروس را صادر کند.

در روز سوم ، بیست و دوم ، صندوق های کمک اضطراری و اقدامات محرک اقتصادی برای افرادی که از بیماری همه گیر کرونا 19 آسیب دیده اند ، اجرا می شود.

اصلاحات بعدی در دادگستری و سیستم عدالت کیفری هفته آینده اجرا خواهد شد و اقدامات مربوط به تغییر اقلیم و مهاجرت اعلام خواهد شد. به ویژه ، سیاست اجباری ترامپ در حال تسریع در پیوند مجدد خانواده های جدا شده مانند پدر و مادر و فرزندی است که به زور از مرز ایالات متحده و مکزیک جدا شده اند.

این به روال معمول است که روسای جمهور جدید به سرعت یک سری دستورات اجرایی صادر می کنند و بلافاصله پس از روی کار آمدن ، همانند ترامپ ، روندی مشترک دارند. با این حال ، بیشتر دستورات اجرایی وی با مخالفت شدید روبرو شد و یا حتی در دادگاه رد شد.

وزیر کلاین گفت که این اتفاق در مورد رئیس جمهور بایدن نخواهد افتاد. “تمام سیاست ها کاملاً مورد حمایت نظریه های حقوقی قرار گرفته و مشکلی وجود ندارد ، زیرا هر یک سیاستی برای بازگرداندن تعهدات قانونی و قانونی رئیس جمهور است.”

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *