[ad_1]

وزیر امور خارجه Blinkoln نامزد “به کواچ بپیوندید”
به 190 کشور بجز ایالات متحده و روسیه بپیوندید …
ترامپ بر همکاری چند جانبه با بایدن و واکسن ها تأکید دارد

پیوند_انتخابی
[윌밍턴=AP/뉴시스]جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده ، در مورد تئاتر کرونا 19 در تئاتر کوئین در ویلمینگتون ، دلاور در 14 (به وقت محلی) صحبت می کند. 2021.01.15.

[서울=뉴시스] خبرنگار لی جی = جو بایدن دولت بعدی ایالات متحده انتظار می رود كه به COVAX ، یك شریك بین المللی در توزیع عادلانه واكسن ها برای عفونت ویروس كرونا ، بپیوندد (تاج 19).

هیل و آکسیوس گفتند ، وزیر امور خارجه ایالات متحده تونی بلینکلن در جلسه تصویب سنا در نوزدهم (به وقت محلی) گفت که ایالات متحده پس از روی کار آمدن بایدن به کوباکس خواهد پیوست.

بلینکلن گفت: “ما قاطعانه اعتقاد داریم که باید اطمینان حاصل کنیم که همه آمریکایی ها این واکسن را دریافت می کنند ، در حالی که به افراد دیگر در سراسر جهان که می خواهند این واکسن موجود باشد کمک می کنیم.”

بایدن قصد دارد بلافاصله پس از روی کار آمدن به عنوان سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، جایی که دونالد ترامپ استعفای خود را از دولت ایالات متحده اعلام کرد ، بپیوندد. با توجه به كواچ ، هرگز قصد رسمی برای مشاركت وجود نداشت.

COVAX مشارکتی است که توسط WHO ، انجمن نوآوری بیماری های عفونی (CEPI) و انجمن ایمنی واکسن جهانی (GAVI) برای توزیع عادلانه واکسن کرونا 19 در کشورهای کم درآمد راه اندازی شده است.

براساس WHO ، 190 کشور قبلاً به کواچ پیوسته اند. به استثنای ایالات متحده و روسیه ، تقریباً اکثر کشورهای جهان در آن شرکت می کنند. گفته می شود کره شمالی از طریق GAVI که توسط کوباکس اجرا می شود ، درخواست واکسن کرونا 19 را نیز داده است.

چین الحاق خود به كواچ را به تعویق انداخت و در اكتبر سال گذشته رسماً به آن پیوست. وی تأکید کرد که این بخشی از وعده استفاده از واکسن کرونا 19 است که توسط این کشور تولید شده است به عنوان “کالای عمومی جهانی”. این تحلیل باعث شد که چین خلا is حاکمیت بهداشت جهانی را که ایالات متحده فاقد آن است پر می کند.

دولت ترامپ اصرار بر حرکتی دارد که کشورش را در اولویت قرار دهد ، حتی در مورد واکسن کرونا 19. در ژوئیه سال گذشته ، به دلیل پاسخ ضعیف از طرف تاج 19 و تعصب چین ، خروج خود از WHO را اعلام کرد.

وی گفت: “ما تحت فشار WHO فاسد و سازمانهای چند جانبه متاثر از چین قرار نخواهیم گرفت.”

بایدن منتخب بر تقویت همکاری بین المللی و بازگرداندن رهبری ایالات متحده در سیاست خارجی کلی اصرار دارد.

با توجه به بیماری همه گیر ویروس کرونا (کرونا 19) ، شورای امنیت ملی کاخ سفید (NSC) اعلام کرده است که به حوزه های “سلامت و ایمنی جهانی” و “امنیت زیستی” رسیدگی خواهد کرد.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *