[ad_1]

“من دیپلماسی را سیاسی نمی کنم … من از تجربه خود قدردانی خواهم کرد”
بر اهمیت اتحاد نیز تأکید شده است … صحبت از ارز توسط رهبران کشورهایی مانند کره
“ایالات متحده دیگر نمی تواند در صحنه بین المللی باشد … من طرف شما هستم”

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스]جو بایدن ، رئیس جمهور آمریكا ، در روز چهارم (به وقت محلی) در دفتر وزارت خارجه آمریكا سخنرانی می كند. رقم پشت سر معاون معاون رئیس جمهور کمالا هریس است. 2021.02.05.

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم نان یانگ = جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده ، برای اعلام دیپلماسی معکوس از وزارت امور خارجه ، مرکز سیاست خارجی خود بازدید کرد. این تفسیر به عنوان تلاشی برای توانمندسازی مقامات دیپلماتیک تفسیر می شود ، که در دولت سابق دونالد ترامپ نقش آنها نسبتاً کاهش یافته بود.

رئیس جمهور بایدن گفت: “ایالات متحده بازگشت” در یک سخنرانی در چهارم (به وقت محلی) در یوتیوب هنگام بازدید از ساختمان وزارت امور خارجه. وی گفت: “دیپلماسی بازگشت” و “این مرکز سیاست خارجی ما است.”

دولت ترامپ سابق به دلیل ترجیح رئیس جمهور به اصطلاح “دیپلماسی از بالا به پایین” به عنوان موقعیت نسبتاً کاهش یافته دیپلمات ها و سایر مقامات وزارت خارجه ارزیابی شد. علاوه بر این ، اتحاد مبتنی بر سود رئیس جمهور دامنه وزارت خارجه را نیز محدود کرده است.

رئیس جمهور بایدن گفت: “ما اتحادیه خود را ترمیم خواهیم كرد. بار دیگر ، ما در جهان مشاركت خواهیم كرد تا به بحران امروز و فردا پاسخ دهیم ، نه بحران دیروز.” این بیانیه ای درباره دیپلماسی انزواطلبانه دولت سابق ترامپ است که معکوس شده است.

وی همچنین گفت: “رهبری آمریکا باید به لحظه جدیدی از پیشرفت در اقتدارگرایی پاسخ دهد.” به طور خاص ، اهداف “جاه طلبی رو به رشد چین برای رقابت با ایالات متحده” و “عزم روسیه برای آسیب رساندن و برهم زدن دموکراسی ما” بود.

علاوه بر این ، با اشاره به عفونت ویروس کرونا (کرونا 19) ، که سال گذشته آغاز شد و بیش از 2 میلیون و 278 هزار نفر در سراسر جهان ، بحران آب و هوا و مشکل هسته ای کشته شد ، گفت: ما به تنهایی نمی توانیم این کار را انجام دهیم.

کره ضمن تأکید بر اهمیت اتحاد ، در مورد کره نیز بحث شد. رئیس جمهور بایدن توضیح داد ، “من برای احیای دموکراسی و حاکمیت قانون با کشورهای شریکم کار خواهم کرد.” من طی دو هفته گذشته با رهبران نزدیکترین دوستانمان صحبت کرده ام.

پس از ذکر “کانادا ، مکزیک ، انگلیس ، آلمان ، فرانسه ، ناتو ، ژاپن ، کره ، استرالیا” ، هدف گفتگو بین رهبران “سازماندهی مجدد عادت همکاری و کوچک شدن شریان دموکراتیک طی چند سال گذشته بود. عضلات بدن را بازسازی کنید. “

وی با ابراز دیپلماسی با اتحادیه گفت: “اتحاد بزرگترین سرمایه ما است” ما دوباره اتحاد و شرکای اصلی خود را خواهیم گرفت. علاوه بر این ، وی گفت ، “این تعامل دیپلماتیک با مخالفان و رقبا است” و گفت که این روش دیپلماتیک به نفع ایالات متحده است و امنیت را بهبود می بخشد.

رئیس جمهور بایدن گفت: “ما فقط در دیپلماسی سرمایه گذاری نمی كنیم زیرا مناسب جهان است.” ما این كار را برای زندگی در صلح ، ثبات و رفاه انجام می دهیم ، زیرا این منافع خود ما است.

وی سپس خاطرنشان کرد: “ایالات متحده دیگر نباید در صحنه بین الملل باشد” و بر اهمیت دیپلماسی و وزارت خارجه مرکزی تأکید کرد.

رئیس جمهور بایدن گفت: “من می خواهم کسانی که در این ساختمان کار می کنند (وزارت امور خارجه) و کسانی که در سفارتخانه ها و کنسولگری های سراسر جهان کار می کنند بدانند. من از تجربه شما قدردانی می کنم و به شما احترام می گذارم.”

وی تأكید كرد: “من از شما حمایت خواهم كرد.” “این دولت به شما این امکان را می دهد که به جای راهنمایی یا سیاسی کردن ، کار خود را انجام دهید.” وی گفت: “با کمک شما ، آمریکا دوباره (جهان) را رهبری خواهد کرد.”

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *