[ad_1]

به نظر می رسد هدف این سخنان ترامپ در مورد “ویروس چینی” است

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스] جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده ، در تاریخ 26 (به وقت محلی) در اتاق ناهار خوری کاخ سفید خلاصه ای درباره عفونت ویروس کرونا (کرونا 19) ارائه می دهد. وی گفت که برای بهبود اوضاع ذخایر واکسن ، عرضه برای هر کشور را حدود 16 درصد افزایش می دهد. وی پیش بینی می کند که این به میلیونها نفر امکان واکسن سریعتر را می دهد. 27.01.021.

[서울=뉴시스] گزارشگر نیلی نارا = رئیس جمهور آمریکا جو بایدن با صدور یک دستور اداری ، نژادپرستی علیه آمریکایی های آسیایی را محکوم کرد.

طبق بیست و ششمین صفحه اصلی کاخ سفید (به وقت محلی) ، رئیس جمهور بایدن تفاهم نامه ای را در محکومیت و مبارزه با تبعیض نژادی ، ژنوفوبیا (نفرت خارجی) و عدم تحمل آمریکایی های آسیایی و جزایر اقیانوس آرام (AAPI) امضا کرده است. یادداشت ریاست جمهوری مانند دستورالعمل اجرایی است و عمدتا برای ارائه رهنمودها و وظایف سیاسی به بخش اجرایی استفاده می شود.

رئیس جمهور بایدن گفت: “در طی بیماری همه گیر ویروس کرونا (کرونا 19) (همه گیری جهانی) ، عبارات التهابی و بیگانه هراسی AAPI ، خانواده ها ، جوامع و مشاغل را تهدید کرد.”

وی انتقاد کرد: “دولت فدرال باید تصدیق کند که با اقدامات رهبران سیاسی ، از جمله اظهارات منبع Corona 19 ، در گسترش این احساس بیگانه هراسی نقش داشته است.”

“رهبر سیاسی” منصوب شده توسط رئیس جمهور بایدن به رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ تعبیر می شود. رئیس جمهور پیشین ترامپ از کرونا 19 به عنوان “ویروس چینی” یا “آنفولانزای کونگ” یاد کرد.

اتهامات ایجاد نفرت در آسیا مطرح شده است. در حقیقت ، خشونت و جنایات نفرت بر علیه آمریکایی های آسیایی به عنوان یک معضل اجتماعی در شیوع تاج 19 پدیدار شد.

رئیس جمهور بایدن گفت ، “علی رغم عدم تحمل روزافزون ، AAPI کشور ما را در طول تاج 19 امن تر کرد. حدود 2 میلیون AAPI در خط مقدم این بحران فعال بودند.”

طبق این یادداشت ، آژانس های دولتی باید اقدامات مناسب را انجام دهند تا اطمینان حاصل کنند که عبارات مربوط به COVID-19 در اسناد رسمی در بیگانه هراسی مثر نیستند. NBC News گفت این بدان معنی است که دولت سابق ترامپ باید بررسی کند که آیا عبارات تبعیض آمیز مانند “ویروس چینی” در وب سایت های رسمی استفاده شده است یا خیر.

وزیر بهداشت و کارگروه برابری سلامت کرونا 19 (TF) باید صدور رهنمودهایی را برای پاسخ دولت فدرال به COVID-19 ، منعکس کننده فرهنگ و زبان AAPI ، بررسی کنند. این معیاری است که با برخی از آسیایی هایی که انگلیسی صحبت نمی کنند به اندازه زبان مادری خود رفتار می کند.

دادستان کل باید با همکاری قانون و آژانس های مربوطه فرصت های پشتیبانی را برای جلوگیری از تبعیض نژادی علیه AAPI جستجو کند. همچنین دستوراتی برای گسترش جمع آوری داده ها و گزارش جرایم نفرت صادر شد.

در همین حال ، رئیس جمهور بایدن ، که روز 20 ام کار خود را آغاز کرد ، دستورات اداری صادر کرده است که سیاست های رئیس جمهور سابق ترامپ را بی اعتبار می کند. اوایل 25 ام ، وی سیاست های رئیس جمهور سابق ترامپ را لغو کرد و یک دستور اجرایی را امضا کرد که به افراد تراجنسیتی اجازه می دهد دوباره در ارتش خدمت کنند.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز نیوزnews.com

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *