[ad_1]

“انتخاب با توجه به روابط ایالات متحده و چین”

پیوند_انتخابی

[서울=뉴시스] گزارشگر شین یونگ وون = جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده ، كه قرار است از 20 ام روز كار خود را آغاز كند ، گزارش شده است كه كورت كمبل ، دستیار وزیر خارجه سابق در شرق آسیا و اقیانوس آرام را به وزارت امور خارجه ایالات متحده منصوب كرده است. برای یک پادشاه آسیایی

بایدن ، فایننشال تایمز (FT) در سیزدهم (به وقت محلی) با استناد به سه منبع گزارش داد كه قصد دارد معاون وزیر سابق كمبل را به عنوان “پادشاه آسیا” منصوب كند كه امور آسیا را بر عهده دارد.

دستیار وزیر اسبق كمبل یك كارشناس باتجربه سیاست خارجی است كه در زمان دولت باراك اوباما دستیار وزیر شرق آسیا و اقیانوس آرام بود.

به نظر می رسد انتصاب معاون وزیر سابق ، كمبل ، اقدامی است كه روابط آمریكا و چین را در نظر می گیرد. آستر سخت معروف است.

منابع می گویند یکی از دلایل انتخاب کمپبل این بود که کارشناسان باسابقه در آسیا نیاز به ادغام سیاست های مختلف دولتی برای سازمان های مختلف دولت ایالات متحده دارند. بایدن گفت که او تصدیق کرد که نه تنها دیپلماسی ، دفاع و اقتصاد ، بلکه همه نهادهای دولتی باید مشکلات بیشتری را با چین حل کنند.

بایدن منتخب با چالش های مختلفی در ارتباط با چین روبرو است ، از سرکوب اعتراضات دموکراتیک سازی در هنگ کنگ توسط دولت چین گرفته تا سیاست های تجاری. FT اعلام کرده است که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا باید انتخاب کند که آیا اقدامات قاطع عمومی را که تا پایان دوره ریاست جمهوری انجام داده است ، حفظ کند.

كمبل دستیار وزیر خارجه سابق همچنین شناخته شده است كه با آنتونی بلینكلن ، معاون سابق وزیر امور خارجه برای دولت بایدن به عنوان وزیر امور خارجه اول و جیك سالیوان ، مشاور امنیت ملی كاخ سفید ملاقات كرده است.

◎ اخبار هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *