[ad_1]

پیوند_انتخابی
[서울=뉴시스] بانک مرکزی اروپا (ECB) بلافاصله پس از جلسه سیاست پولی در 21 ام (به وقت محلی) تصمیم خود را اعلام کرد. عکس راه حل وب سایت است. 2021.01.22

[서울=뉴시스] خبرنگار لی جی وو = بانک مرکزی اروپا (ECB) نرخ بهره را در تاریخ 21 (به وقت محلی) به 0٪ مسدود کرد. وی همچنین تصمیم گرفت از سیاست های مالی گسترده پولی مانند خرید اوراق قرضه برای حمایت از واکنش کشورهای منطقه یورو در برابر شوک ویروس کرونا ویروس جدید حمایت کند (کرونا 19).

پیش از این ، صندوق بین المللی پول (صندوق بین المللی پول) از کریستین لاگاراد ، فرماندار بانک مرکزی اروپا خواست که بسته محرک را خیلی زود پس نگیرد. صندوق بین المللی پول همچنین به ادامه هزینه ها در فرانسه و آلمان دستور داد.

بانک مرکزی اروپا در تصمیمی که اندکی پس از بیست و یکمین نشست سیاست پولی در وب سایت خود قرار گرفت ، گفت: “جلسه سیاست پولی تصمیم گرفته است تا” موقعیت بسیار انعطاف پذیر سیاست پولی “را تأیید کند.

بانک مرکزی اروپا اعلام کرده است که نرخ بهره اصلی را به 0٪ می رساند. نرخ سود حاشیه ای وامها و سپرده ها نیز به ترتیب در 0.25٪ و -0.50٪ فعلی حفظ می شود. بانک مرکزی اروپا اعلام کرد انتظار دارد نرخ بهره مرجع در سطح زیر یا پایین باشد تا زمانی که پیش بینی تورم به 2٪ نزدیک شود.

براساس Marketwatch ، اکنون تورم در منطقه یورو -0.3 per در سال است. بانک مرکزی اروپا تخمین می زند که تورم در منطقه یورو به تدریج به 1٪ در سال جاری ، 1.1٪ در 2022 و 1.3٪ در 2023 افزایش یابد ، که به زیر هدف 2٪ می رسد.

بانک مرکزی اروپا اعلام کرد که برنامه خرید اضطراری همه گیر (PEPP) در کل 1.85 تریلیون یورو (حدود 2436 تریلیون 505.5 میلیارد درآمد کسب شده) را پشتیبانی می کند. بانک مرکزی اروپا اظهار داشت که حداقل تا پایان مارس 2022 یا تا پایان مرحله 19 بحران تاج به خرید خالص تحت PEPP ادامه خواهد داد.

موقعیت یابی در بازار اولین باری است که بانک مرکزی اروپا اعلام کرده است که آینده PEPP به نیاز به “وضعیت مالی دوستانه” در منطقه یورو بستگی خواهد داشت. برای اولین بار ذکر شده است که در صورت حفظ وضعیت مالی مطلوب ، نیازی به صرف 1.5 تریلیون یورو نیست.

بلافاصله پس از جلسه سیاست های پولی ، رئیس جمهور لاگارد بر “انعطاف پذیری” تأکید کرد. وی گفت: “ما برای تصمیم گیری در مورد ادامه خرید دارایی در داخل PEPP فقط بر تورم تمرکز نخواهیم کرد.” مارکت واچ خاطرنشان کرد که ابهام بانک مرکزی اروپا به تقاضای سرمایه گذاران برای وضوح سیاست پاسخ نمی دهد.

بانک مرکزی اروپا همچنین تصمیم گرفته است که یک برنامه خرید دارایی (APP) 20 میلیارد یورو در ماه (تقریباً 273 تریلیون وون) را حفظ کند. بانک مرکزی اروپا گفته است که در صورت لزوم برای حفظ اثرات سیاسی ، خریدهای خالص APP ادامه خواهد داشت.

بانک مرکزی اروپا همچنین اعلام کرد که از طریق عملیات مجدد تأمین مالی خود به تأمین نقدینگی کافی ادامه خواهد داد. به ویژه ، برنامه وام بلند مدت هدفمند (TLTRO Ⅲ) به عنوان یک منبع جذاب بودجه برای حمایت از وام های شرکت ها و خانوارها به بانک ها باقی خواهد ماند.

بانک مرکزی اروپا همچنین در تصمیم سیاست پولی خود اظهار داشت که “جلسه سیاست پولی آماده است تا همه اقدامات را به روشی مناسب تنظیم کند تا اطمینان حاصل شود که تورم به طور مداوم مطابق با تعهد خود برای تعادل به سمت هدف خود حرکت می کند”.

اخبار بلومبرگ گزارش داد که لاگارد به این نکته اشاره کرده است که اقتصاد منطقه یورو رو به کاهش دو برابر (رکود) است.

به گفته مارکت واچ و بلومبرگ ، فرماندار لاگارد در روزی گفت که “اقتصاد منطقه یورو در سه ماهه چهارم سال گذشته (تاج 19) راکد خواهد بود.” انتظار می رود با گسترش محاصره برای محدود کردن گسترش کرونا 19 ، کشورهای منطقه یورو راکد شوند.

“خطر مرتبط با نرخ رشد در منطقه یورو هنوز نزولی است ، اما کمتر برجسته است.”

وی در مورد یورو قوی گفت: “بانک مرکزی اروپا نرخ ارز را از نزدیک کنترل می کند.” با این حال ، وی گفت ، “انتظار می رود تورم در منطقه یورو طی چند ماه آینده افزایش یابد ، اما فشارهای تورمی اصلی کاهش یافته است.” فرماندار لاگارد همچنین از کشورهای منطقه یورو خواست که هزینه های مالی خود را برای بازسازی اقتصاد افزایش دهند.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *