[ad_1]

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스]ساختمان فدرال رزرو در واشنگتن ، ایالات متحده آمریکا در 16 نوامبر سال گذشته. 2021.1.7

[워싱턴/AP=뉴시스] گزارشگر کیم هی گایونگ = بانک مرکزی آمریکا (Fed / Fed) نرخ بهره استاندارد صفر (0) را در روز 27 ام (به وقت محلی) حفظ می کند.

در جلسه عادی کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) که به مدت دو روز از روز قبل برگزار شد ، بانک فدرال به اتفاق آرا تصمیم گرفت نرخ پایه را از 0.00 به 0.25٪ برساند.

برای پاسخ به تأثیرات ویروس کرونا ویروس جدید (کرونا 19) ، از زمان تصمیم به کاهش شدید نرخ پایه به صفر در مارس ، برای هفت بار متوالی همان سطح را حفظ کرده است.

در بیانیه ای ، بانک فدرال اعلام کرد: “پیشرفت های اقتصادی و بازار کار در ماه های اخیر کند شده است” و “به ویژه در صنایع تحت تأثیر همه گیری کرونا 19 ، کاهش سرعت بارزتر است.”

در ایالات متحده ، بازار کار در حال متزلزل شدن است ، به دلیل بیماری همه گیر کرونا 19 ، تقریباً 10 میلیون شغل از بین رفته است. اشتغال برای شش ماه متوالی کند شده و فروش خرده فروشی برای سه ماه متوالی کاهش یافته است.

بانک فدرال هشدار داد که تاج 19 خطری برای اقتصاد دارد. وی همچنین عبارت “کرونا 19 اقتصاد را در کوتاه مدت وزن می کند و در میان مدت خطراتی را ایجاد می کند” که در بیانیه قبلی گنجانده شده را حذف کرد. این نشان می دهد که بانک فدرال مطمئن نیست که عدم قطعیت ناشی از تاج 19 چه مدت ادامه خواهد داشت.

بانک فدرال اعلام کرد که انتظار بهبود سریع دارد زیرا تأمین واکسن وضعیت کرونا 19 را در نیمه دوم سال جاری کنترل خواهد کرد و اثر محرک اقتصادی در حال گسترش است. با این حال ، او احتیاط را حفظ کرد و گفت که وضعیت کرونا 19 بر روند اقتصادی آینده تأثیر می گذارد.

بانک فدرال تأکید می کند که هدف آن تورم 2 درصدی در بلندمدت است و گفته است تا رسیدن به هدف سیاست خود را با نرخ بهره صفر حفظ خواهد کرد.

علاوه بر این ، بانک فدرال افزود که انتظار دارد نرخ بهره مرجع خود را حداقل تا سال 2023 در کمترین سطح 0.25 ~ 0.00 حفظ کند.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *