[ad_1]

بازی هایی با بیش از 60٪ تعطیل … رای به اضطراب

پیوند_انتخابی
[뉴욕=AP/뉴시스]فروشگاه Stop Game در نیویورک ، ایالات متحده آمریکا ، در تاریخ 28th ساخته شده است. 30.01.2021.

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم نان یانگ = در بیست و نهم (به وقت محلی) ، آخرین بازار ژانویه ، بازارهای بزرگ سهام نیویورک به یک باره بسته شدند. به نظر می رسد نگرانی در مورد اصلاح بازار و بی ثباتی ناشی از اصطلاحاً “توقف بازی” تأثیر داشته است.

براساس CNBC و Marketwatch ، میانگین صنعتی داو جونز 30 در بورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE) در این روز در 29982.62 به پایان رسید که نسبت به سال قبل 620.74 واحد (2.03٪) است. خط 30،000 بر اساس قیمت پایانی سقوط کرد.

شاخص Standard & Poor’s (S&P) 500 نیز در 3714.24 با 73.14 واحد (1.93٪) خارج از میدان جنگ به پایان رسید. سهام NASAQ ، فناوری گرا نیز معامله را در 13،070.69 بسته کرد ، که 266.46 واحد افزایش دارد (2.00٪).

در این روز ، بورس سهام از ابتدا شروع به سقوط کرد. شاخص داو بر اساس افتتاحیه بیش از 250 واحد از میدان جنگ سقوط کرد و S&P و Nasdaq نیز در این شکاف افت کردند. من سعی کردم یک بار صبح بخورم ، اما نتوانستم از سقوط جلوگیری کنم.

با افت شدید سه شاخص در آن روز ، قیمت سهام خرده فروش بازی GameStop که به میدان جنگ نیروهای فروش کوتاه مدت ایالات متحده و سرمایه گذاران منفرد تبدیل شده است ، جهش کرد. این بازار با 392.4971 دلار شروع شد که بیش از دو برابر قیمت بستن میدان جنگ (193.60 دلار) بود.

نرخ رشد تا نیمه دوم بازار اندکی کند شد ، اما قیمت بسته شدن آن نیز 325.00 دلار بود که 67.87٪ بالاتر از میدان جنگ بود.

پیش از این در بازار سهام ایالات متحده ، سرمایه گذاران انفرادی به سمت این سهام سرازیر شدند و قیمت سهام فقط در طی چند روز به بالای 100٪ رسید. از آن زمان ، برنامه تجارت سهام رابین هود خرید این سهام را محدود کرده است ، که واکنش شدید سرمایه گذاران را برانگیخته است.

به دنبال محدودیت های تجاری رابین هود ، سهام گیم استاپ 44٪ از بسته شدن در 347 دلار در 27th به 193 $ در 28th کاهش یافت. با این حال ، این اقدام سرمایه گذاران خصوصی را متضرر کرد زیرا صندوق های تامینی و سرمایه گذاران نهادی قادر به خرید و فروش بودند.

رابین هود از آن زمان بیانیه دیگری با تأخیر صادر کرده و اعلام کرده است که از آن روز محدودیت در معاملات سهام مانند GameStop را کاهش می دهد. از آن زمان به نظر می رسد که مقدار زیادی پول در GameStop متمرکز شده است ، عمدتا توسط سرمایه گذاران منفرد در بازار.

حادثه GameStop به اصطلاح “پیروزی مورچه” توصیف شد ، که در آن سرمایه گذاران منفجر فشار کوتاه فروش را برای پایین آوردن قیمت سهام از طریق معاملات فشرده فشار دادند. با این حال ، برخی نگرانند که بی ثباتی ناشی از این روند در نهایت ممکن است متورم شود و ضررهایی را به بازار وارد کند.

مت مالی ، استراتژیست ارشد بازار در شرکت بازارهای مالی Miller Tabbock ، گفت: “اهرم های زیادی در سیستم وجود دارد.” – نشانه های پیشرفت در حال ظهور است به گونه ای که اهرم های زیادی باعث ایجاد بادهای مخالف در بازار سهام و سایر دارایی های پرخطر می شوند. “توضیح داده شده است.

در همین حال ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) که بازار سهام ایالات متحده را رصد می کند ، آن روز بیانیه ای صادر کرد و گفت: با اوراق بهادار. “آشکار شد.

این به عنوان بیانیه ای با هدف اقدام رابین هود تفسیر شد ، که سرمایه گذاران فردی را به خرید سهام GameStop محدود می کند. سخنگوی کاخ سفید ، جن ساکی در جلسه توجیهی گفت که وقتی SEC در مورد GameStop س askedال شود ، اقدامات SEC ، تنظیم کننده را نظارت خواهد کرد.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *