[ad_1]

پیوند_انتخابی
【بوشهری = AP / خبرها President حسن روحانی ، رئیس جمهور ایران ، در 5 نوامبر 2019 (به وقت محلی) سخنرانی زنده ای را با گاز اورانیوم (هگزا فلوراید اورانیوم ، UF6) در سانتریفیوژ در انستیتو فیزیک هسته ای واقع در زیر زمین در منطقه کوهستانی ایران مرکزی.) برای تزریق. این عکس نشان می دهد رئیس جمهور روحانی در ژانویه 2015 از نیروگاه هسته ای بوشاری ایران بازدید می کند. 2019.11.05.

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم جائه یونگ = تلویزیون دولتی که توسط ایران اداره می شود در بیست و هشتم گزارش خود را با استناد به مقامات عالی رتبه گزارش داد که ایران ماهانه 17 کیلوگرم اورانیوم غنی شده با خلوص 20 درصد تولید می کند.

سخنگوی محمد کلیباف این را در پخش سخنرانی شده در هنگام بازدید از تأسیسات هسته ای پوردو گفت.

اورانیوم غنی شده حاصل از سانتریفیوژ گاز هگزا فلوراید (UF6) ، یک ترکیب ایزوتوپ رادیواکتیو ، در صورت خلوص 90٪ به ماده تولید سلاح هسته ای تبدیل می شود.

توافق هسته ای 2015 ایران فقط اجازه غنی سازی 3.76٪ خلوص برای انرژی هسته ای را داد ، اما در سال 2018 ، پس از خروج دولت ترامپ از توافق و از سرگیری تحریم ها ، ایران عمداً با افزایش خلوص تا 4.5٪ در سال ، توافق نامه را نقض کرد.

وی سپس گفت که قصد دارد 120 کیلوگرم اورانیوم غنی شده با خلوص 20٪ در سال گذشته با 10 کیلوگرم در ماه تولید کند. تولید غلظت 17 کیلوگرم در ماه ، که رئیس مجلس شورای ملی در آن روز گفت ، بسیار بالاتر از هدف است.

اگر حدود 250 کیلوگرم اورانیوم غنی شده با خلوص 20٪ ذخیره شود ، می توان آن را به 25 کیلوگرم اورانیوم با خلوص 90٪ تبدیل کرد که می تواند یک سلاح هسته ای تولید کند.

پس از از سرگیری تحریم های دولت ترامپ ، ایران تمام محدودیت های اجماع نظیر افزایش خلوص غنی سازی و همچنین اندازه ذخایر اورانیوم غنی شده داخلی و استفاده از جدا کننده وینسیم را نقض کرد.

ایران گفته است كه اگر ایالات متحده دوباره تحریم های اقتصادی را لغو كند یا سه كشور كه ​​قرارداد اروپا را امضا می كنند سیستم هایی را برای دور زدن تحریم ها راه اندازی كنند ، سطح غنی سازی همانطور كه ​​توافق شده به سطح كل تولید برق محدود می شود.

پس از انتخاب جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا ، ایران در حالی که خواستار بازگشت ایالات متحده به توافق هسته ای است ، در مورد نقض توافق بازتر شده است. رئیس جمهور بایدن که در زمان معاون رئیس جمهور با ایران توافق هسته ای داشت ، در انتظار بازگشت توافق هسته ای آمریکا اظهار نظری کرد.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *