[ad_1]

وزارت امور خارجه ایران از شانزدهمین خبر ایرنا خبر داد
سخنگوی “موضوع هنوز در دست بررسی است … شایعات خارج از قوه قضائیه”

پیوند_انتخابی
[테헤란=AP/뉴시스] این عکس توسط وزارت امور خارجه ایران در یازدهم (به وقت محلی) منتشر شده است. محمد جواد جریف ، وزیر امور خارجه در حال مذاکره در تهران با هیئت کره ای به سرپرستی معاون اول وزیر خارجه چوی جونگ گون است. وزیر ظریف از کره جنوبی خواست تا مسئله بودجه منجمد را حل کند. 2021.01.12

[서울=뉴시스] گزارشگر Cha Mi-rye = وزارت امور خارجه ایران در شانزدهم (به وقت محلی) گفت كه شایعات احتمال آزاد شدن نفتكش كره ای اسیر شده در خلیج فارس را رد كرد و گفت: “هیچ دلیلی وجود ندارد.” رسماً توسط سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام شد.

سخنگوی کاتیوجاده گفت که وقتی برخی خبرنگاران به شایعاتی درباره احتمال آزاد شدن نفتکش کره ای علاقه مند شدند ، شین هوا به نقل از دولت ایران IRA گفت.

وزارت امور خارجه ایران گفت موضوع توقیف نفتکش های کره ای توسط وزارت دادگستری حل شده است و تنها سخنگوی وزارت دادگستری می تواند موضوع را اعلام کند. وی افزود: بازداشت نفت کش های کره ای به دلیل آلودگی دریایی تنها با دستور سیستم قضایی ایران تعیین می شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه تأکید کرد که این پرونده هنوز در دست بررسی است و تنها مقامات قضایی می توانند در مورد کشتی های کره ای گزارش دهند.

سپاه پاسداران ایران در تاریخ 4 ژانویه اعلام کرد یک کشتی کره ای حامل 7200 تن پتروشیمی به دلیل نقض مقررات زیست محیطی در خلیج فارس گرفتار شده است. ناو پتروشیمی کره کره شیمی ، شناور در آبهای نزدیک عمان در تنگه هرمز ، توسط نیروی دریایی ایران در آبهای سرزمینی منتقل و بازداشت شده است.

ایران گفت که یک تانکر نفتی کره ای را به دلیل “آلودگی محیط زیست” بازداشت کرده است ، اما شرکت حمل و نقل کره ای این ادعا را رد کرد و گفت: “هیچ نقض قوانین زیست محیطی وجود ندارد. در این هواپیما 20 نفر از جمله 5 کره ای ، 11 میانمار ، 2 ویتنامی و 2 اندونزیایی حضور دارند.

از آن زمان تاکنون ، دولت ایران امکان آزادسازی کشتی های کره ای را از طریق گفتگوهای دو کشور انکار کرده و گفته است که تسخیر کشتی های کره ای یک موضوع علمی و قضایی است.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.