[ad_1]

مرحله اول در تلویزیون ملی راه اندازی شد
یک ماهواره 220 کیلوگرمی می تواند وارد مدار 550 کیلومتری شود
“برنامه ریزی برای راه اندازی 5 ماهواره امسال با فناوری های داخلی”

پیوند_انتخابی
[AP/뉴시스] عکس جدیدترین سوخت پرتاب ماهواره ، منتشر شده در تاریخ 1 فوریه توسط وزارت دفاع ایران.

[서울=뉴시스] گزارشگر Cha Mi-rye = ایران صحنه پرتاب را از تلویزیون دولتی اعلام كرد و گفت كه در آزمایش پرتاب موشك ترکیبی با استفاده از ماهواره ای كه می تواند 220 كیلوگرم ماهواره را بارگیری كند و در شب 500 كیلومتر بالاتر از زمین وارد مدار زمین شود موفق شد. (زمان محلی).

احمد حسین ، سخنگوی سپاه فضایی وزارت دفاع ایران ، در تلویزیون گفت: “موشک هیبریدی جولینا با استفاده از قدرتمندترین فناوری سوخت جامد و سوخت مایع کره ساخته شده و آزمایشات مداری را با موفقیت به پایان رسانده است.”

موشک ترکیبی به یک پرتابه مدرن گفته می شود که از سوخت جامد و سوخت مایع برای افزایش پیشرانه و پایداری در کنار هم استفاده می کند.

ایران انقلاب اسلامی را در سال 1979 جشن می گیرد ، اولین روز از یک جشنواره 10 روزه مرزی ، روز ملی فناوری فضایی ایران ، که موشک را از سکوی پرتاب به یک صحرای ناشناخته در طول روز پرتاب می کند. این صحنه از تلویزیون پخش شد.

این موشک برای پرتاب به عنوان سوخت سه مرحله ای طراحی شده است ، همانطور که در وزارت دفاع توضیح داده شده است و در مرحله اول و دوم از سوخت جامد و در مرحله سوم از سوخت مایع استفاده می کند.

سخنگوی وزارت دفاع توضیح داد که موشک ماهواره ای می تواند از سیستم عامل های موبایل پرتاب شود و دارای قدرت موتور 750 تن یا بیشتر است که برای آوردن ماهواره به مدار همزمان خورشیدی کافی است.

پیوند_انتخابی

در همین حال ، ایرنا ایرنا ، وزیر دفاع ایران در بیانیه ای گفت كه ایران توانایی توسعه علم و فناوری پیشرفته در داخل را كه در انحصار نیروهای علم و فناوری جهان است ، نشان داده است.

وزیر امور خارجه هاتانی افزود ایران نزدیک به 10 سال است که اولین قدم های خود را برای عضویت در قدرت های فضایی جهان برداشته است.

ایران رسماً طرحی را از سوی وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات برای پرتاب پنج ماهواره از نوع ناشناخته به فضا قبل از پایان سال (20 مارس سال جاری) ، زمانی که سال تقویم فعلی ایران در 20 آگوست سال گذشته به پایان می رسد ، اعلام کرد.

علاوه بر این ، در 22 آوریل سال گذشته ، نیروهای دفاع انقلاب ایران اعلام کردند که اولین ماهواره نظامی کشور ، نور 1 را پرتاب کرده و وارد فضا شده اند.

اولین ماهواره داخلی ایران امید است که در سال 2009 به مدار زمین پرتاب شد.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *