[ad_1]

تنش ها قبل از روی کار آمدن دولت بعدی ایالات متحده در حال افزایش است
سپاه پاسداران ایران در روز چهارم تانکرهای نفت کره را اسیر کرد

پیوند_انتخابی
[서울=뉴시스]در روز چهارم ، تانکر نفت کره کره ای “Korea Chemiho” (9797 تن) که عازم امارات بود ، در تاریخ 4 به اسارت سپاه پاسداران ایران درآمد. عکس صحنه منتشر شده توسط اپراتور دولتی ایران IRIB است. 2021.01.05. (عکس = ضبط صدا و سیما) [email protected]

[런던=뉴시스] گزارشگر Ji-Ye Lee = ایران که یک نفتکش کره ای را بازداشت می کند ، این بار یک تمرین نظامی با موشک های بالستیک و هواپیماهای بدون سرنشین انجام داد.

طبق گزارش آسوشیتدپرس و تلویزیون دولتی ایران ، پانزدهمین (به وقت محلی) نخبگان سپاه پاسداران ایران تمرینات نظامی را با استفاده از موشک های بالستیک و چندین هواپیمای بدون سرنشین در صحرای مرکز ایران انجام دادند.

نیروی هوایی تحت نظر سپاه پاسداران چندین موشک بالستیک زمین به زمین را با هدف قرار دادن پایگاه های آموزشی دشمن مجازی پرتاب کرد.

برای آموزش از موشک های بالستیک سوخت جامد ذوالفقار و دزفول استفاده شد. یک پهپاد حامل بمب نیز بسیج شده است.

ظرفیت موشکی ایران با حداکثر برد 2000 کیلومتر است. کافی است به پایگاه های آمریکایی در منطقه یا خصمانه با ایران اسرائیل برسید.

قبل از تحلیف رئیس جمهور بعدی ایالات متحده جو بایدن (در 20 سالگی) ، تنش ها بین ایران و ایالات متحده دوباره افزایش یافت. ایران در حال تقویت برنامه هسته ای خود است و از ایالات متحده خواسته است تحریم ها را تخفیف دهد.

در هفته های اخیر ، ایران موشک های کوتاه برد ، آموزش و آموزش دریایی را برای هواپیماهای بدون سرنشین پرتاب کرده است.

در روز چهارم ، سپاه پاسداران Chemie کره ، یک شرکت حمل و نقل پتروشیمی کره ای را که در آبهای نزدیک عمان در تنگه هرمز شناور بود ، دستگیر کرد.

ایران آلودگی های مكرر محیطی و منبع كشتی را از دلایل این توقیف عنوان كرده است ، اما كره شیمی آن را رد كرده است.

برخی از تحلیلگران می گویند دلیل توقیف نفتکش کره ای توسط ایران به دلیل قیمت صادرات نفت خام ایران بود که به دلیل تحریم های ایران از ایالات متحده در کره جنوبی منجمد شد.

دولت ایران خواستار لغو مسدود کردن صادرات نفت خام 7 میلیارد دلاری (تقریباً 7.6 تریلیون وون) مربوط به حساب های بانک های تجاری کره در پی تحریم های آمریکا علیه ایران است.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *