[ad_1]

لغو پروانه صادرات اسلحه … تعلیق 18 ماهه
“پیام صلح … احترام به حقوق بشر ، یک وعده تخلف ناپذیر”

پیوند_انتخابی
[사나(예멘)=AP/뉴시스] شورشیان حوثی که در آگوست سال 2019 به تصویر کشیده شده است ، پایتخت یمن را اشغال کرده و نیروهای جدیدی را علیه ساکنان این کشور به خدمت گرفتند. 3021.1.30.

[서울=뉴시스] خبرنگار شین یونگ وون = الجزیره در بیست و نهم (به وقت محلی) گزارش داد كه ایتالیا تصمیم گرفته صادرات موشك به عربستان سعودی و امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) را كه در جنگ داخلی یمن مداخله كرده اند ، متوقف كند.

لوئیجی دی مایو ، وزیر امور خارجه ایتالیا امروز در بیانیه ای گفت كه با استناد به صلح و حقوق بشر در یمن ، “ما مجوز صادرات موشك و بمب هواپیما به عربستان و امارات را لغو خواهیم كرد.” در نتیجه ، طرح صادرات اسلحه به مدت 18 ماه به حالت تعلیق درآمد.

وی گفت: “این همان چیزی است که ما لیاقت آن را داریم و این پیام صریح ما برای صلح است.” “برای ما ، احترام به حقوق بشر یک وعده شکستنی است.”

عربستان سعودی و امارات بخشی از ائتلاف عربی هستند که از سال 2015 با یورش های شیعه مورد حمایت ایران در یمن مبارزه می کنند.

از سال 2019 ، عربستان سعودی و امارات به ترتیب در رتبه های 10 و 11 در میان صادرکنندگان اسلحه ایتالیایی قرار دارند.

شبکه صلح و خلع سلاح ایتالیا از این اقدام به عنوان “تاریخی” استقبال کرد. آنها تحلیل کردند که اقدامات دولت صادرات بیش از 12700 سلاح را لغو می کند.

پیش از این ، اتحادیه اروپا (EU) فروش سلاح به عربستان سعودی را در سال 2019 متوقف کرد. سازمان ملل معتقد است که 80٪ از یمنی ها به کمک نیاز دارند.

◎ اخبار هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *