[ad_1]

چند روز قبل از پایان آخرین پیمان کنترل تسلیحات هسته ای بین دو کشور

پیوند_انتخابی
[플레세츠크(러시아)=AP/뉴시스]در 9 دسامبر سال گذشته ، پرتاب آزمایشی یک موشک بالستیک قاره پیما (ICBM) در زمین در تاسیسات در پلسیتسک در شمال غربی روسیه انجام شد. کاخ کرملین گفت روسیه و ایالات متحده اسنادی را برای تمدید پیمان کاهش تسلیحات استراتژیک جدید (توافق نامه آغاز جدید) ، آخرین معاهده باقی مانده برای کنترل تسلیحات هسته ای بین دو کشور ، در بیست و ششمین روز (به وقت محلی) روزهای قبل رد و بدل کردند. 2021.1.27

[모스크바=AP/뉴시스]خبرنگار یو سه جین = کرملین گفت: روسیه و ایالات متحده اسنادی را برای تمدید توافق نامه کاهش استراتژیک تسلیحات (توافق نامه آغاز جدید) مبادله کردند ، این دومین قرارداد باقی مانده کنترل تسلیحات هسته ای بین دو کشور در تاریخ 26 (به وقت محلی) است. .

روسیه گفته خوشحال است كه رئیس جمهور آمریكا جو بایدن و رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین در یك گفتگوی تلفنی درباره تمدید توافق نامه نیو استارت یادداشت های دیپلماتیک رد و بدل كرده اند.

روسیه همچنین گفت: دو کشور به زودی رویه های لازم را برای ارائه عملکردهای اضافی به پیمان برای شروع جدید به اتمام می رسانند.

با توجه به تجدید پیمان شروع جدید ، ایالات متحده نیازی به تصویب کنگره ندارد ، اما روسیه باید توسط کنگره تصویب شود.

رئیس جمهور بایدن هفته گذشته پس از روی کار آمدن ، پیشنهاد تمدید 5 ساله این پیمان را مطرح کرد که روسیه بلافاصله از آن استقبال کرد.

پیمان پرتاب جدید که در سال 2010 امضا شد ، هر دو طرف را به 1550 کلاهک هسته ای و 700 بمب افکن موشکی محدود می کند و برای اطمینان از انطباق آن به بازرسی های محلی کامل نیاز دارد.

پس از خروج روسیه و ایالات متحده از پیمان انرژی هسته ای با برد متوسط ​​(INF) ، که در سال 1987 امضا شد ، پیمان نیو استارت تنها توافق کنترل تسلیحات هسته ای بین دو کشور بود.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوزیس [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *