[ad_1]

فاصله واکسیناسیون ، عدم توافق رسمی مرزی
CDC آمریکایی “تا 6 هفته … با توجه به شرایطی مانند پذیرش و ترخیص در خانه سالمندان”
12 هفته برای تصمیم انگلستان ، 6 هفته برای بررسی آلمان و دانمارک و غیره
فرانسه 4 هفته پس از 6 هفته بررسی تصمیم می گیرد … “نگرانی های خطر”

پیوند_انتخابی

[서울=뉴시스] خبرنگار جوان: ایالات متحده و کشورهای اروپایی به طور مداوم فاصله بین واکسن های اول و دوم واکسن ویروس کرونا را افزایش می دهند (کرونا 19).

از آنجا که حجم تولید واکسن شرکتهای دارویی مانند Pfizer ، Biontech و Modena انتظارات را برآورده نکرد ، این یک استراتژی است که ابتدا اولین واکسیناسیون را انجام می دهد ، با گسترش ویروسهای مختلف جهش یافته ، هرچه بیشتر افراد را هدف قرار می دهد.

Pfizer و Bioentech در ابتدا دو واکسیناسیون را هر سه هفته و هر چهار هفته توصیه کردند ، اما گاردین در تاریخ 26 ام (به وقت محلی) گزارش داد که هنوز توافق رسمی بین طرفین در مورد فاصله واکسیناسیون وجود ندارد.

دولت های هر کشور متناسب با وضعیت گسترش در کشور خود ، فاصله واکسیناسیون را تغییر می دهند.

انگلیس که بیشترین تعداد موارد تایید شده را در اروپا دارد ، فاصله بین دوز اول و دوم در سی ماه ماه گذشته را به 12 هفته افزایش داده است. این طولانی ترین اختلاف در جهان است.

دولت انگلیس واکسیناسیون را در ماه دسامبر آغاز کرد و فاصله 4 هفته را اعلام کرد.

آلمان قصد دارد فاصله واکسیناسیون اول و دوم را به 6 هفته افزایش دهد.

ینس شافان ، وزیر بهداشت آلمان ، به موسسه رابرت كخ ، یك نهاد كنترل بیماری در آلمان ، دستور داد تا روشی را برای تأخیر واكسن واكسن های Pfizer-Bioentech از سه هفته به شش هفته بررسی كند.

پیوند_انتخابی
[베를린=AP/뉴시스] ینس اسفن ، وزیر بهداشت آلمان ، ماسک F94 را در کنفرانس مطبوعاتی در هجدهم هجدهم در برلین برگزار می کند. روز پنجم ، وزیر اسفان به موسسه رابرت كخ ، نهاد كنترل بیماری آلمان ، دستور داد كه فاصله واكسیناسیون واكسنهای Pfizer-Bioentech را از سه هفته به شش هفته موكول كند. 27.01.021.

دانمارک نیز در همان روز فاصله واکسیناسیون را به شش هفته افزایش داد.

وزیر بهداشت دانمارک سورن بروستروم گفت: “ما از دستورالعمل های اصلی پیروی خواهیم کرد ، در صورت امکان فاصله 3 تا 4 هفته را توصیه می کنیم” ، اما توضیح داد که استراتژی واکسیناسیون برای افراد بیشتر در این زمان موثرتر است.

اداره عالی بهداشت فرانسه (HAS) نیز بیست و سوم بیانیه ای صادر کرد و اعلام کرد که فاصله واکسیناسیون اول و دوم را به شش هفته افزایش می دهد.

دولت ارشد بهداشت توضیح داد که این تصمیم منطقی است و می گوید: “من از روز 12 تا 14 پس از اولین واکسیناسیون در برابر ویروس مصونیت پیدا می کنم.” آنها تأکید کردند که “تعداد موارد تأیید شده در حال افزایش است و جهش های جدیدی در حال ظهور است ، بنابراین واکسیناسیون باید تسریع شود.”

اداره عالی بهداشت تخمین می زند که اگر فاصله واکسیناسیون واکسن کرونا 19 به 6 هفته افزایش یابد ، 700000 نفر دیگر می توانند در ماه اول واکسینه شوند.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) نیز دستورالعمل های جدید واکسیناسیون را در تاریخ 23 اعلام کرده و فاصله واکسیناسیون را حداکثر 6 هفته تعیین کرده اند.

CDC مفاهیم این دستورالعمل ها را توضیح داده و می گوید باید در واکسیناسیون انعطاف پذیر باشد.

CDC گفت ، “دوز دوم باید تا آنجا كه ممكن است با فركانس توصیه شده داده شود” ، اما گفت ، “اما اگر دوز دوم در این مدت ممكن نباشد ، باید حداكثر ظرف 6 هفته بعد از دوز اول “

آنها درخواست واکسیناسیون انعطاف پذیر را دادند ، به عنوان مثال “هنگامی که تاریخ واکسیناسیون به دلیل تغییر در بیمارستان و ترخیص از یک مرکز مراقبت طولانی مدت حاصل نشد.”

پیوند_انتخابی
[르카네=AP/뉴시스] در روز بیست و یکم ، در یک مرکز واکسیناسیون در ل کانت در جنوب فرانسه ، یک زن میانسال با دریافت واکسن جدیدی علیه عفونت ویروس کرونا ، از شوهرش مراقبت کرد (کرونا 19). اداره عالی بهداشت فرانسه (HAS) توصیه کرده است که فاصله بین اولین و دومین واکسیناسیون واکسن ویروس کرونا (کرونا 19) حداکثر به 6 هفته افزایش یابد تا از افراد بیشتری در روز 23 (به وقت محلی) محافظت شود. 2021.1.24.

گروه مشاوره ای سازمان بهداشت جهانی (WHO) در تاریخ بیست و ششم تصمیم گرفت که فاصله واکسیناسیون برای واکسن مودنا حداکثر 6 هفته باشد.

گروه مشاور استراتژیک خبره (SAGE) ، گروه مشاوره ایمن سازی WHO ، اضافه کرد که چنین مواردی را در موارد “استثنایی” مجاز می داند.

با این حال ، نظرات در مورد افزایش فاصله واکسیناسیون همچنان تقسیم نشده است.

WHO همچنین توصیه می کند یک فاصله “حداکثر 6 هفته” داشته باشد ، اما تأکید کرد که “اطلاعات کافی برای اثبات تأثیر پیشگیری حتی 28 روز پس از دوز اول وجود ندارد”.

دلیل این امر آنست که شرکتهای دارویی مانند Pfizer ، Bioentech و Modena در طی 28 روز از آزمایش بالینی مرحله 3 ، واکسیناسیون دوم را برای آزمایشگران انجام دادند. از فاصله 4 هفته بیشتر شد.

فایزر همچنین در بیانیه ای توضیح داد که “هیچ مدرکی مبنی بر حفظ محافظت از ویروس حتی 21 روز پس از اولین واکسیناسیون وجود ندارد.”

رئیس سازمان بهداشت جهانی Alejandro Crabioto SAGE روز گذشته گفت ، “پاسخ ایمنی به آنتی بادی ها پس از دوز اول خفیف بود و پس از دوز دوم به طور قابل توجهی افزایش یافت.” من بارها و بارها صحبت کردم.

در انگلیس ، جایی که 12 هفته فاصله دارد ، پاسخ مداوم کادر پزشکی وجود دارد.

انجمن پزشکی انگلیس (BMA) با صدور بیانیه ای هشدار داد که “با تاخیر در دوزهای دوم ممکن است اثر واکسن کاهش یابد”. گفته می شود ابتدا باید واکسیناسیون دوم برای افراد مسن و کارکنان پزشکی که در برابر ویروس آسیب پذیر هستند متوقف شود.

دولت فرانسه گفته است که توصیه های اداره عالی بهداشت را دنبال نخواهد کرد و فاصله واکسیناسیون Pfizer-Bioentech را در 3-3 هفته حفظ خواهد کرد.

وزیر بهداشت اولیویه بیرنگ در تاریخ 26 گفت که افزایش فاصله واکسیناسیون در میان گسترش جهش کرونا 19 از انگلیس خطرناک است.

وی با مخالفت با افزایش فاصله واکسیناسیون به شش هفته ، گفت: “در صورت عدم توافق علمی ، ما باید براساس اطلاعاتی که داریم انتخاب کنیم.”

◎ همدردی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *