[ad_1]

اقدامات 19 ژانویه … “نگرانی در مورد تأثیر منفی گفتگوهای صلح و فعالیت های کمک های بشردوستانه”

پیوند_انتخابی
[프레데릭스하운(덴마크)=AP/뉴시스] آگاری ، یک تانکر حمل و نقل نفت متعلق به یک شرکت حمل و نقل یونانی ، اکتبر گذشته در شهر بندری فردریک شو دانمارک حرکت کرد. 20/11/26

[서울=뉴시스]خبرنگار لی جه جون = دولت ایالات متحده در دهم (به وقت محلی) طرحی را برای تعیین حوثی ، یک شورشی مسلح مسلمان در یمن ، به عنوان یک سازمان تروریستی اعلام کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس ، مایک پمپئو ، وزیر امور خارجه آمریکا اواخر سال گذشته در بیانیه ای اعلام کرد که شورشیان حوثی ، که قریب به 100 قربانی را کشتند ، اواخر سال گذشته حمله بمبی به فرودگاه عدن یمن را آغاز کردند ، به عنوان یک سازمان تروریستی شناخته شد. 19 ژانویه

وزیر امور خارجه پمپئو گفت: ما رسماً سیاست تعیین انصارولا (شورشیان حوثی) به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی (FTO) را به کنگره اطلاع داده ایم. )، او گفت.

علاوه بر این ، وزیر خارجه پمپئو افزود كه قصد دارد تدابیری را برای كاهش تأثیر بر فعالیت های بشردوستانه در یمن اتخاذ كند.

دبیرکل سازمان ملل متحد ، آنتونیو گوترچ ، از یمن خواست که از اقدام یک جانبه خودداری کند و گفت: یمن در نوبت گذشته است که ایالات متحده قصد خود برای شناسایی شورشیان حوثی به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی را در معرض بدترین قحطی قرار داده است.

منابع دیپلماتیک و گروه های حمایتی هشدار داده اند که سرکوب شورشیان حوثی توسط دولت آمریکا احتمالاً تأثیر منفی بر مذاکرات صلح و کمک های بشردوستانه دارد.

در یمن ، از زمانی که شورشیان حوثی مورد حمایت ایران مبارزه مسلحانه را در سال 2015 آغاز کردند ، جنگ داخلی با اضافه شدن متحدان عرب مانند عربستان سعودی درگرفته است.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *