[ad_1]

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스]تونی بلینکلن ، وزیر امور خارجه ایالات متحده ، در مراسم استقبال وزارت امور خارجه در بیست و هفتم (به وقت محلی) 2021.1.29 صحبت می کند.

[서울=뉴시스]خبرنگار کیم هی کیونگ = تونی بلینکلن وزیر امور خارجه ایالات متحده در تاریخ 5 (به وقت محلی) از طریق ویدئو کنفرانس با وزرای خارجه انگلیس ، فرانسه و آلمان موضوع ایران را مورد بحث قرار داد.

این اولین بار است که از آوریل 2018 رهبران دیپلماتیک ایالات متحده و سه کشور اروپایی جلسه ای برگزار می کنند. انگلیس ، فرانسه و آلمان به همراه ایالات متحده و چین به توافق هسته ای ایران تعلق دارند (1 + 5).

به گزارش آسوشیتدپرس و رویترز ، وزارت خارجه آمریکا در آن جلسه در آن روز گفت ، علاوه بر موضوع ایران ، در مورد عفونت ویروس کرونا (کرونا 19) ، میانمار ، روسیه ، چین و مسائل مربوط به تغییرات آب و هوایی نیز بحث و تبادل نظر شد.

وزیر امور خارجه (در این جلسه) ، بلینکن بر تعهد ایالات متحده برای همکاری مشترک برای حل چالش های جهانی تأکید کرد.

وزیر امور خارجه فرانسه ژان ایو لو دراین در توییتر خود گفت: “ما درباره ایران گفتگوی عمیق و مهمی داشتیم.”

وزیر امور خارجه انگلیس دومینیک راب و وزیر امور خارجه آلمان نیز هایکو ماس در این نشست حضور داشتند.

سخنگوی کاخ سفید در توئیتی نوشت: “جلسه امروز بخشی از یک بررسی مداوم سیاست است.”

گزارش ها حاکی است که پنجمین کاخ سفید جلسه کابینه را در شورای امنیت ملی (شورای امنیت ملی) تشکیل داده و درباره زمان بازگشت توافق هسته ای ایران بحث و گفتگو کرده است.

جو بایدن ، رئیس جمهور آمریكا ، قصد خود را برای بازگشت به توافق هسته ای ایران ابراز كرده است ، دولت ترامپ قبل از شروع به كار از آن خارج شد. طرف ایرانی پس از روی کار آمدن رئیس جمهور بایدن ، ایالات متحده را تحت فشار قرار داده است تا تحریم های خود را لغو کند. همچنین اخیراً مداخله از اتحادیه اروپا نیز ارائه شده است.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *