[ad_1]

یومیوری پرس … “برنامه آسیب برای یک ماه دیگر تمدید می شود”

پیوند_انتخابی
[도쿄=AP/뉴시스] نخست وزیر ژاپن ، یوشیهیده سوگا ، در محل اقامت نخست وزیر در 22 ام در جلسه ستاد تاج 19 صحبت کرد.

[서울=뉴시스] خبرنگار Kim Ye Jin = Yomiuri Shimbun در بیست و ششم گزارش داد که نظریه دولت ژاپن در مورد تمدید مهلت اعلامیه اضطراری صادر شده برای محدود کردن شیوع ویروس کرونا ویروس جدید (کرونا 19) در حال افزایش است.

به گفته این روزنامه ، عقیده ای وجود دارد كه ادامه اقدامات نظیر خودداری از عزیمت در حال حاضر ضروری است ، زیرا تعداد مبتلایان جدید در منطقه صدور اعلامیه اضطراری در دولت ژاپن محدود است.

بنابراین برنامه ای برای به تعویق انداختن اعلام وضعیت اضطراری تا یک ماه دیگر از مهلت قبلی 7 فوریه در حال شکل گیری است. دولت ژاپن در حال حاضر برای مجموع 11 دولت محلی در پایتخت اعلامیه اضطراری صادر کرده است.

دولت ژاپن بر اساس شش شاخص شامل تعداد افراد جدید آلوده و میزان استفاده از تخت ، وضعیت آلودگی تاج 19 را به چهار مرحله مرحله 1 تا مرحله 4 تقسیم می کند.

در حال حاضر این مرحله جدی ترین مرحله مرحله 4 است. پایین آمدن به سطح مرحله 3 ملاک اعلام وضعیت اضطراری است.

به عنوان مثال ، در پایتخت توکیو ، تعداد مبتلایان جدید 500 نفر در روز است. بیست و پنجمین مورد جدید تأیید شده 618 مورد است.

در همان روز ، اما ، جاستوشی نیشیمورا ، وزیر دارایی و بازآفرینی مسئول کرونا 19 ، در کمیته بودجه مجلس حضور یافت و گفت: “حتی اگر (تعداد موارد تایید شده جدید در توکیو) کمتر از 500 مورد در روز باشد ، ( اعلام وضعیت اضطراری) فوراً برداشته می شود. وی بر ایده ارزیابی دقیق شاخص ها تأکید کرد: “اینگونه نیست.”

به گفته این روزنامه ، دولت ژاپن معتقد است كه به جای كاهش تعداد مبتلایان جدید ، بهبود وضعیت تختخواب و تعداد خانه های سالمندان مدتی طول می کشد. بر این اساس ، رهبران کابینه در مورد آزادی احتیاط خود را اعلام کردند و گفتند: “اگر وضعیت عفونت پس از آزادی بدتر شود ، بی معنی است.” یک احتیاط ریشه دار در دولت در مورد آزادی وجود دارد.

علاوه بر این ، کارشناسان اظهار داشتند که اگر وضعیت عفونت به سطح مرحله 2 باز نگردد ، اعلام وضعیت اضطراری نباید لغو شود.

این دومین بار است که دولت ژاپن وضعیت اضطراری اعلام می کند. در 7 آوریل سال گذشته ، برای هفت منطقه از جمله توکیو اعلامیه اضطراری صادر کرد و در شانزدهم همان ماه ، کشور منطقه اعزام را گسترش داد. در 4 مه همان سال اعلام کرد مهلت اعلام وضعیت اضطراری را تا 31 ماه مه تمدید می کند. به مدت 25 روز تمدید شد. سپس به تدریج توسط منطقه آزاد شد. در تاریخ 25 مه ، وی به طور کامل بلند شد.

بنابراین ، یک تماس صوتی وجود دارد که می تواند دوره را شبیه به دوره دوم کند.

دولت ژاپن در حال شنیدن کارشناسان برای ارزیابی وضعیت عفونت در این هفته است. به شدت محتمل است که تصمیم بعداً تمدید شود. در صورت تمدید اعلامیه اضطراری ، تعلیق دولت از تجارت Go To Travel ، سیاست حمایت از سفر برای تحریک تقاضای گردشگران ، نیز تمدید خواهد شد.

◎ هم اندیشی مطبوعات خبری [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.