[ad_1]

رند پاول می خواهد “اعلامیه استیضاح را مغایر با قانون اساسی” اعلام کند … “حزب دموکرات متنفر است”
درخواست اعلام خلاف قانون اساسی با اکثریت قانون اساسی رد شد … فقط 5 جمهوری خواه به “قانون اساسی” رأی دادند
به نظر می رسد دیدار با دو سوم محکومیت در جلسات دادرسی آینده دشوار باشد

پیوند_انتخابی
[아나폴리스=AP/뉴시스]دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده ، قبل از سوار شدن به نیروی هوایی یک در تاریخ 20 ام در پایگاه نیروی هوایی اندروز سخنرانی خداحافظی کرد. 27.01.021.

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم نان یانگ = اکثریت حزب جمهوری خواه در سنای آمریکا سیگنالی ارسال کردند که “استیضاح بعد از بازنشستگی” علیه دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق با رأی دادن خلاف قانون اساسی است. در حقیقت ، محکومیت استیضاح به سختی تعبیر می شود.

طبق رسانه های کنگره هیل ، NBC و CNN ، سنای ایالات متحده به “اعلامیه قانون اساسی” در مورد استیضاح رئیس جمهور سابق ترامپ ، که توسط راند پل ، نماینده کنگره در تاریخ 26 (به وقت محلی) آغاز شد ، رای داد. رای گیری در آن روز به عنوان آزمون احتمال صدور حکم مجرمانه قبل از جلسه سنا ، که در هفته دوم فوریه آغاز می شود ، تفسیر شد.

نماینده کنگره پاول خواستار رأی گیری در مورد اعلام خلاف قانون اساسی هر روز شد و گفت: “این استیضاح فقط یک اقدام حزبی با هدف تقسیم کشور در آینده است.”

در آن روز ، درخواست پاول نماینده مجلس ، با 55 رأی موافق در برابر 45 رأی ، رد شد. با این حال ، اکثریت قریب به اتفاق در حزب جمهوری خواه به نفع پاول عضو کنگره رأی مثبت دادند و اظهار داشتند که در حقیقت بعید است دادرسی استیضاح دوم علیه رئیس جمهور سابق ترامپ با صدور حکم مجرم خاتمه یابد.

در حال حاضر 48 دموکرات در سنای آمریکا ، 2 نفر مستقل از حزب دموکرات و 50 جمهوریخواه حضور دارند. در اینجا ، هنگامی که معاون رئیس جمهور کمالا هریس به عنوان رئیس مجلس سنا فعالیت می کند ، حزب دموکرات تقریباً اکثریت حق رأی را در اختیار دارد.

طبق قانون اساسی ایالات متحده ، دو سوم مجلس سنا باید به محکومیت استیضاح رای مثبت دهند. گزارش شده است که فقط پنج جمهوری خواه به “قانون اساسی استیضاح” یعنی “علیه اعلام غیرقانونی بودن قانون اساسی” رأی داده اند. هیچ رأیی برای انصراف حزب جمهوری خواه برای صدور حکم استیضاح وجود ندارد.

فقط پنج عضو ، از جمله رئیس جمهور سابق ترامپ و سناتور میت رامنی ، که ناراحت کننده ارزیابی شدند ، و بن ساسه ، سوزان کالینز ، لیزا مورکاوسکی و پت تومی از حزب جمهوری خواه خارج شدند و به حزب دموکرات پیوستند.

نماینده کنگره پاول ، که آن روز نامزد انتخابات می شود ، گفت: “اگر همه سیاستمداران را به زندان بفرستیم ، آیا همه سیاستمدارانی که از کلمه” نبرد “استعاره استفاده می کنند در سخنرانی خود استیضاح خواهیم کرد؟” این از روی نفرت طبیعی نیست. “

پیش از این ، مجلس نمایندگان آمریکا به رهبری حزب دموکرات به اتهام “تحریک ناآرامی های داخلی” بر اساس حمله حامیان قطبی رئیس جمهور سابق ترامپ به کنگره تحت پیگرد قانونی قرار گرفت. دادگاه استیضاح توسط مدیران استیضاح در 25 ام روز قبل به سنا تحویل داده شد و جلسه رسیدگی در هفته دوم فوریه آغاز می شود.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.