[ad_1]

وی اولین روش بررسی بزاق را تأیید شده توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده ایجاد كرد
“افزایش سرعت و ایمنی بازرسی”

پیوند_انتخابی
[서울=뉴시스]اندرو بروکس ، استاد دانشگاه راتگرز ، اولین آزمایش تشخیصی برای بزاق تاج در ایالات متحده را ایجاد کرد. (منبع: New York Times Capture) 2021.2.1.

[서울=뉴시스]گزارشگر Ji-Ye Lee = یک دانشمند آمریکایی که اولین آزمایش تشخیصی بزاق را برای عفونت ویروس کرونا (کرونا 19) ایجاد کرد ، در اثر حمله قلبی درگذشت. سن 51 سالگی

طبق گزارش نیویورک تایمز (NYT) و دیگران در تاریخ سی و یکم (به وقت محلی) ، اندرو بروکس ، استاد دانشگاه راتگرز ، اولین توسعه دهنده روش مطالعه بزاق کرونا 19 ، در تاریخ 23 در اثر حمله قلبی درگذشت.

این فناوری که توسط پروفسور بروکس توسعه یافته است ، اولین روش آزمایش بزاق کرونا 19 است که برای استفاده اضطراری توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تأیید شده است.

پروفسور بروکس ، که مدیر عامل شرکت بیوتکنولوژی آمریکایی Infinite Biologics نیز است ، با استفاده از تکنیکی برای آزمایش ژنتیکی از طریق بزاق ، روشی را برای آزمایش بزاق کرونا 19 ایجاد کرد.

از زمان تصویب آن در آوریل سال گذشته ، بیش از 4 میلیون آزمایش کرونا 19 با استفاده از این فناوری در ایالات متحده انجام شده است.

NYT توضیح داد که روش آزمون توسعه یافته توسط پروفسور بروکس سرعت و ایمنی آزمایش را به طور قابل توجهی افزایش داده و در برابر آزمایشات ناکافی و تعداد زیادی از افراد منتظر ، اخبار را در سراسر جهان جمع آوری کرده است.

فرماندار نیوجرسی ، فیل مورفی بیانیه ای در بولتن پروفسور بروکس ارائه داد و ابراز تاسف کرد که وی “قهرمانی است که هنوز مورد ستایش قرار نگرفته است” و “بدون شک جان بسیاری را نجات داده است”.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *