[ad_1]

تبادل نظر در مورد پیشرفت امور دریایی چین و اوضاع کره شمالی

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스]در تاریخ بیست و ششم (به وقت محلی) ، جو بایدن به عنوان اولین وزیر امور خارجه دولت ایالات متحده افتتاح شد. عکس او را در جلسه استماع کارمندان کمیته روابط خارجی سنا در نوزدهم نشان می دهد و در حال پاسخ دادن است. 2020.1.20.

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم یه جین = وزیر امور خارجه آمریکا تونی بلینکلن ، رئیس اول دیپلماسی ایالات متحده جو بایدن پس از روی کار آمدن از طریق مکالمه تلفنی با وزیر خارجه ژاپن تصمیم به تقویت بیشتر اتحاد آمریکا و ژاپن گرفت.

طبق NHK ، نیهون کی زای شیمبون (نیکی) ، یومیوری شیمبون و … این اولین بار است که رئیس روابط دیپلماتیک ایالات متحده و ژاپن جلسه ای را از زمان روی کار آمدن دولت بایدن برگزار می کند.

دو طرف توافق کردند که اتحاد ایالات متحده و ژاپن را بیشتر تقویت کنند و برای دستیابی به یک “منطقه آزاد و باز هند و اقیانوس آرام” با یکدیگر همکاری نزدیک داشته باشند.

علاوه بر این ، وزیر امور خارجه موتگی اظهار داشت كه او از برخورد واضح ایالات متحده استقبال می كند ، از جمله اینكه جزایر سنكاكو در برابر زمینه رشد امنیت امنیتی در شرق آسیا مشمول ماده 5 پیمان امنیتی ایالات متحده و ژاپن هستند.

در پاسخ ، وزیر امور خارجه بلینکلن پاسخ داد: “نگرش بدون تغییر باقی مانده است.”

در نوامبر سال گذشته ، هنگام انتخاب رئیس جمهور بایدن ، نخست وزیر ژاپن سوگا یوشیهیده تایید کرد که جزایر سنکاکو مشمول ماده 5 پیمان امنیتی ایالات متحده و ژاپن هستند. سنکاکو یک اختلاف ارضی بین ژاپن و چین است. طرف چینی اعتراض می کند.

هر دو طرف در مورد لزوم گفتگوهای حضوری زود هنگام اظهار نظر یکسانی داشتند. وزیر امور خارجه موتگی تصمیم گرفت تا سفری به ایالات متحده ترتیب دهد.

به طور خاص ، آنها در مورد موضوع دریای چین شرقی و دریای چین جنوبی ، جایی که چین در حال پیشرفت است ، و اوضاع کره شمالی ، که در حال توسعه هسته ای و موشکی است ، تبادل نظر کردند.

پیوند_انتخابی
[도쿄=AP/뉴시스]توشیمیتسو موتگی ، وزیر امور خارجه ژاپن پس از راه اندازی کابینه سوگا در شانزدهم ، در محل اقامت نخست وزیر در توکیو کنفرانس مطبوعاتی برگزار می کند. 20/9/17

وی همچنین همکاری ایالات متحده و آمریکا را برای حل مسئله آدم ربایی ، که ژاپن مهمترین وظیفه می داند ، تأیید کرد.

علاوه بر این ، وی طرح خاتمه مذاکرات اولیه در مورد هزینه های دفاعی ایالات متحده و ژاپن مانند هزینه های استقرار USFK را دوباره تأیید کرد.

آنها در مورد لزوم تقویت همکاری در زمینه کارهای چند جانبه مانند مقابله با عفونت ویروس کرونا (کرونا 19) و تغییرات آب و هوا توافق کردند.

وزیر امور خارجه موتگی گفت: گفته می شود ژاپن بعد از کانادا دومین نشست وزرای خارجه است. وی گفت: “من فکر می کنم این به تنهایی اثبات تمرکز رژیم بایدن بر اتحاد آمریکا و ژاپن و تعهد آن به منطقه هند و اقیانوس آرام است.”

پیش از این ، در تاریخ بیست و ششم (به وقت محلی) ، سنای ایالات متحده پیشنهادی را برای تصویب نامزد وزیر امور خارجه بلینکلن تصویب کرد. Blinkoln به عنوان هفتاد و یکمین وزیر امور خارجه ایالات متحده و اولین وزیر خارجه دولت بایدن افتتاح شد.

◎ هم اندیشی مطبوعات خبری [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *