[ad_1]

“تلاش برای تقویت روابط ایالات متحده و فرانسه … نیاز به همکاری نزدیک بین دو کشور

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스]جو بایدن ، رئیس جمهور جدید ایالات متحده در روز 22 در اتاق ناهارخوری ایالتی کاخ سفید سخنرانی می کند. 25/21 2021.

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم نان یانگ = رئیس جمهور ایالات متحده جو بایدن و رئیس جمهور فرانسه امانوئل مکرون اولین ارتباط را بین رهبران برقرار کردند. شناخته شده است که دو رهبر در مورد مسائل مربوط به تغییر آب و هوا ، از جمله پاسخ به عفونت ویروس کرونا ، بحث کردند (کرونا 19).

کاخ سفید در بیانیه ای در بیست و چهارم (به وقت محلی) در وب سایت خود گفت: “رئیس جمهور بایدن امروز با رئیس جمهور ماکرون تماس گرفت تا ابراز تمایل خود برای تقویت روابط دوجانبه و قدیمی ترین اتحاد کند.”

براساس بیانیه ای ، رئیس جمهور بایدن بر قصد خود برای تقویت روابط با کشورهای اروپایی از طریق مشارکت با سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) به ارز خارجی تأکید کرد.

پیش از این ، رئیس جمهور سابق ترامپ درگیر دیپلماسی سود و زیان علیه متحدان اروپایی بود ، که برای افزایش تقسیم هزینه های دفاعی و جابجایی ارتش آمریکا تشویق می کرد. به همین دلیل این ترس ابراز شده است که در صورت انتخاب مجدد رئیس جمهور ترامپ ، وی می تواند از ناتو خارج شود.

رئیس جمهور بایدن ، که یک خط دیپلماتیک سنتی گرایانه ایجاد کرده است ، به نظر می رسد تمرکز خود را بر احیای موقعیت چهار ساله دولت ترامپ دارد. تأکید بر مشارکت با ناتو و اتحادیه اروپا در این روز نیز به عنوان بخشی از این حرکت تفسیر می شود.

کاخ سفید همچنین توضیح داد که رئیس جمهور بایدن و رئیس جمهور ماکرون نیاز به همکاری نزدیک بین دو کشور برای پیگیری وظایف مشترک مانند تغییر آب و هوا ، کرونا 19 و بهبود اقتصاد جهانی را دارند.

همچنین شناخته شده است که دو رهبر از نظر دیپلماسی خارجی ، از جمله چین ، خاورمیانه و روسیه ، اولویت های مشترک بین دو کشور را دارند.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *