[ad_1]

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스]جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده در رویدادی مربوط به صنعت تولید ایالات متحده در کاخ سفید در 25 ام (به وقت محلی) صحبت می کند. 2021.01.26.

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم هه کینگ = رئیس جمهور آمریکا جو بایدن و نخست وزیر ژاپن یوشیهیده سوگا در یک کنفرانس تلفنی در تاریخ 28 (بیست و هفتم به وقت ایالات متحده) لزوم هسته ای سازی شبه جزیره کره را تأیید کردند.

از زمان روی کار آمدن رئیس جمهور بایدن ، این اولین بار است که این دو رهبر تلفنی صحبت می کنند.

بر اساس گزارش NHK Broadcasting ژاپن و رویترز نیوز ، دو رهبر از ساعت 1 بامداد برای تقویت بیشتر اتحاد ایالات متحده و ژاپن ، در حالی که از نزدیک برای دنبال کردن استراتژی هند و اقیانوس آرام آزادانه همکاری می کردند ، یک جلسه تلفنی برگزار کردند. یک تصادف.

وی همچنین تأیید كرد كه موضوع پیمان امنیتی آمریكا و ژاپن ، كه تعهدات دفاعی آمریكا در ژاپن را پیش بینی می كند ، شامل سیستم سنكاكو (نام چینی Diaoyudao ، 釣魚島) ، یك محل مناقشه حاكمیت بین چین و ژاپن است.

کاخ سفید در بیانیه ای گفت که رئیس جمهور بایدن با استناد به چتر هسته ای ایالات متحده بار دیگر تعهد خود را برای تأمین بازدارندگی ژاپن تأیید کرده است. کاخ سفید افزود: دو رهبر همچنین بر نیاز به هسته ای سازی کامل شبه جزیره کره تأکید کردند.

علاوه بر این ، در مورد همکاری بین به اصطلاح “چهار کشور” ، از جمله ایالات متحده ، ژاپن ، استرالیا و هند ، و همکاری در حل زودهنگام مشکل آدم ربایی کره شمالی نظراتی جمع شد.

او تصمیم گرفت تا از نزدیک با عفونت ویروس کرونا (کرونا 19) و مسائل مربوط به تغییرات آب و هوایی همکاری کند.

برنامه سفر نخست وزیر سوگا به ایالات متحده با توجه به وضعیت تاج 19 در اسرع وقت تنظیم می شود.

نخست وزیر سوگا پس از جلسه به خبرنگاران گفت: “این دومین جلسه از زمان انتخابات ریاست جمهوری بود” و “ما موفق شدیم گفتگوی اساسی تری نسبت به دفعه گذشته داشته باشیم.” “ما تصمیم گرفتیم اتحادیه خود را با گفتگوهای بیشتر مانند این تقویت کنیم.” وی گفت در مورد بازیهای المپیک و پارالمپیک در توکیو بحث نکرده است.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *