[ad_1]

“من تمام اقدامات دیپلماتیک را انجام خواهم داد”

پیوند_انتخابی
[네피도=AP/뉴시스]رسانه های خارجی از اول خبر دادند كه كودتای نظامی در میانمار آغاز شده و مشاور آنگ سان سوچی توسط ارتش پذیرفته شده است. گفته می شود ارتش میانمار اقدام به کودتا کرده و سو، ظن در انتخابات عمومی نوامبر گذشته را ایجاد کرده است. عکس ، نماینده سو کی در تاریخ 29 اکتبر سال گذشته است که برای رای گیری زودهنگام در انتخابات عمومی 8 نوامبر در دفتر کمیسیون انتخابات ناپیدو ثبت نام کرد. 2021.02.01.

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم ی جین = در حالی که جامعه جهانی از نزدیک کودتای نظامی در میانمار را مشاهده می کند ، انگلیسی ها سفیر میانمار را صدا زده و وی را تحت فشار قرار دادند.

در تاریخ 1 (به وقت محلی) دولت انگلیس در وب سایت خود بیانیه ای را صادر كرد كه سفیر انگلیس در میانمار را فراخوانده است. وی با آقای آدامز ، معاون وزیر امور خارجه در آسیا دیدار کرد.

معاون وزیر آدامز از بازداشت غیرقانونی و کودتای نظامی رهبر ارشد میانمار ، مشاور آنگ سان سوچی انتقاد کرد. آنها خواستار امنیت بازداشت شدگان و آزادی فوری آنها شدند.

علاوه بر این ، در این بیانیه توضیح داده شد كه آدامز معاون وزیر امور خارجه صریحاً اظهار داشت كه “باید به خواسته های دموكراتیك مردم میانمار احترام گذاشته شود و شورای ملی باید در یك محل صلح دوباره برگزار شود.”

“انگلیس با افراد همفکر کار خواهد کرد و تمام اقدامات دیپلماتیک لازم را برای بازگرداندن دموکراسی صلح آمیز انجام خواهد داد.”

به گزارش بی بی سی ، بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس نیز در همان روز توئیت کرد که بازداشت غیرقانونی و کودتای غیرنظامیان ، از جمله مشاوران دولت سوزی را محکوم کرد.

وی تأكید كرد: “باید به رای مردم احترام گذاشته شود و رهبران مدنی باید آزاد شوند”.

در همین حال ، انتظار می رود سازمان ملل متحد یک شورای امنیت بسته (شورای امنیت) مرتبط با کودتای نظامی میانمار در تاریخ 2 را تشکیل دهد.

سخنگوی سازمان ملل ، استفان دوزاریچ در یک جلسه توجیهی کودتا را محکوم کرد و آن را “ضربه جدی به انتقال به دموکراسی” دانست.

◎ هم اندیشی مطبوعات خبری [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *